موضوعات
خراسان شمالی

دادستان بجنورد: نقایص فنی کنارگذر شمالی بجنورد تا 2ماه دیگر برطرف شود

نویسنده:
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد گفت: نقایص فنی که سبب کاهش ایمنی تردد در کنارگذر شمالی بجنورد شده است تا 2 ماه دیگر باید برطرف شود....
1396/06/15
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد گفت: نقایص فنی که سبب کاهش ایمنی تردد در کنارگذر شمالی بجنورد شده است تا 2 ماه دیگر باید برطرف شود.
«مسلم محمدیاران» در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: نبود برخی علائم و گاردریل در این مسیر سبب کاهش ایمنی تردد‌ها و بعضا وقوع حوادث ترافیکی شده است. از این رو، به شرکت زیر ساخت مهلت داده شده است تا این نقایص را تا 2 ماه دیگر برطرف کند.
وی تصریح کرد: در این زمینه بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار منظور شده است.
کنار گذر شمالی بجنورد به طول 20 کیلومتر در دولت نهم کلنگ زنی شد و تاکنون به اتمام نرسیده است.

  محور بجنورد-جنگل گلستان، محور پرتصادف استان
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد، در بخش دیگر سخنان خود درباره ارزیابی‌ ایمنی جاده‌ها در استان گفت: یکی از محورهای پرتصادف استان محور بجنورد-جنگل گلستان است که نیاز است اقدامات لازم برای ارتقای ایمنی در این مسیر انجام شود. وی، نصب علائم جاده ای و دوربین‌های کنترل سرعت در این مسیر را از جمله اقدامات برای ایمنی سفرها عنوان کرد.

 فروش محصولات کشاورزی در حاشیه جاده ها
محمدیاران، فروش محصولات کشاورزی در حاشیه جاده‌ها را از چالش‌های مهم در جاده‌های استان عنوان کرد و گفت: عرضه محصولات کشاورزی در حاشیه جاده علاوه بر اینکه جان روستاییان را به خطر می‌اندازد، سبب بروز تصادف در جاده‌ها و به خطرافتادن جان سایر عابران و  مسافران می‌شود. وی تصریح کرد: برای جلوگیری از حوادث احتمالی باید مکانی ایمن برای عرضه محصولات کشاورزی شناسایی و مشخص شود و فروشندگان محصولات کشاورزی در آن مکان‌ها مستقر شوند. وی در باره ایمنی تردد در محورهای روستایی اظهار کرد: ایمنی تردد در جاده‌های روستایی نیز به علت نبود علائم راهنمایی و رانندگی با مشکل روبه رو است. البته حضور پلیس راه نیز در این محورها باید تقویت شود.
 
ایمن سازی مناطق مسکونی روستایی حاشیه جاده ها
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد گفت: ایمنی جاده‌ها در مسیر مناطق مسکونی روستایی نیز از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.وی تصریح کرد: برای مثال، روستای الله‌وردی‌خان در حریم شهر بجنورد یکی از مناطق پر حادثه است که ایمن سازی این منطقه مسکونی باید در دستور کار قرار گیرد.محمدیاران، جلوگیری از تجاوز به حریم راه‌ها برخورد با ساخت‌وساز در حریم جاده‌ها و برخورد با عاملان ایجاد دسترسی‌های غیرایمن به جاده‌ها را مورد تاکید قرار داد.به گفته وی 337 نقطه حادثه خیز و 96 نقطه پرتصادف در جاده‌های خراسان شمالی شناسایی شده است.
استان خراسان شمالی در حدفاصل استان‌های شمالی به مشهد مقدس واقع شده و به همین منظور سالانه میلیون‌ها مسافر و زائر از محورهای ارتباطی این استان گذر می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code