موضوعات
خراسان شمالی

خرید 1410 تن کلزا از کشاورزان خراسان شمالی

نویسنده:
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از ابتدای آغاز فصل برداشت تاکنون 1410 تن کلزا از کشاورزان این استان خریداری شده است....
1396/05/10
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از ابتدای آغاز فصل برداشت تاکنون 1410 تن کلزا از کشاورزان این استان خریداری شده است.
«حضرتقلی حیدری» در گفت و گو با ایرنا با اشاره به خرید محصول کلزای کشاورزان از 10 خرداد ماه اظهار کرد: بر اثر سرما و تغییرات آب و هوایی و خشکسالی امسال، پیش بینی می‌شود 2 هزار تن کلزا در این استان برداشت شود.
وی با بیان اینکه امسال 350 هکتار از کشتزارهای بهاره در خراسان شمالی زیر کشت کلزا رفت، گفت: سال‌گذشته 15 هکتار کلزای بهاره در این استان کشت شد که میانگین برداشت آن در استان 5/1تن در هر هکتار است. حیدری با اشاره به طلب کلزاکاران خراسان شمالی افزود: امسال 35 میلیارد و 240 میلیون ریال طلب کلزاکاران در این استان پرداخت شد.
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه سطح زیر کشت کلزای پاییزه در خراسان‌شمالی 4 هزار و 680 هکتار بوده است گفت: امسال محصول تولید کنندگان کلزا در این استان به ازای هر کیلوگرم، 26 هزار و 770 ریال توسط شرکت غله خریداری می‌شود.
به گفته حیدری خرید کلزا از کشاورزان و تولیدکنندگان تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از 2 میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code