موضوعات
خراسان شمالی

حضور بانوان در مناصب مدیریتی افزایش می‌یابد

نویسنده:
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت: افزایش حضور بانوان در مناصب مدیریتی استان مطالبه‌ای جدی است و استاندار نیز نگاه مثبتی به این مساله دارد ودستور معرفی برای بانوان توانمند در این حوزه را داده است.
1396/06/01
 به گزارش ایرنا، «ملیحه یغمایی» در کارگروه بانوان و خانواده شهرستان اسفراین با اشاره به توانمندی‌های بانوان در حوزهای مختلف اظهار کرد: راه پیشرفت برای بانوان باز است و این قشر با  توجه به توانمندی‌های خود می‌تواند در سطح مدیریت شهرستان و استان حضور یابند.
وی افزود: در جامعه ایران  فعالیت بانوان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی عرف بوده اما در دولت تدبیر و امید  تلاش بر این است که یانوان در عرصه‌های مختلف حضوری فعال داشته باشند.
یغمایی گفت: با رویکردی که وجود دارد و دستور رئیس جمهوری به وزیر کشور قرار است  بانوان برای حضور در مناصبی چون بخشدار و فرماندار حتی استاندار فعالیت کنند.
وی افزود: در سطح استان نیز استاندار دستور معرفی ظرفیت‌های مدیریتی بانوان توانمند در استان برای فعالیت‌در بخشداری‌ها را داده است و بانوان توانمندی که می‌توانند در این مناصب بدرخشند معرفی می‌شوند تا از آنها استفاده شود.
یغمایی افزود: مطالبه جدی ما از فرمانداراسفراین نیز استفاده از بانوان در مدیریت‌های شهرستان است که دستور دولت و استاندار است.
وی با بیان اینکه هم اکنون بانوان 200 پست مدیریتی دراستان دارند، افزود: مشخصات هزار بانوی توانمند دراستان ثبت شده است.
وی گفت: 59 نفر از اعضای شورای پنجم شهر و روستا‌ها و 90 دهیار استان را بانوان تشکیل می‌دهند که درنظر داریم تعداد بانوان دهیار را دراستان افزایش دهیم.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت: در حال تدوین برنامه ای باعنوان پارلمان مشورتی زنان دراستان هستیم که دراین پارلمان از مشورت و ایده‌های بانوان استفاده خواهد شد.
یغمایی افزود: بانوان علاوه بر حضور اجتماعی باید در فعالیت‌های سیاسی نیز حضور داشته باشند و دارای دیدگاه و بینش سیاسی باشند تا بتواند وارد عرصه‌های دیگر شوند.
وی با تاکید بر حضور زنان در عرصه سیاست گفت: بانوان باید احزاب فعال داشته باشند تا بتوانند در دولت نقش‌آفرینی کنند.
یغمایی افزود: 49 درصد جمعیت استان را زنان تشکیل می‌دهند ولی درانتخابات اخیر 51 درصد آرای ماخوذه را به صندوق‌های رای ریختند.
فرماندار شهرستان اسفراین نیز در این نشست با اشاره به توانمندی‌های بانوان در سطح جامعه گفت: نرخ مشارکت زنان در حوزه مدیریتی جامعه پایین است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code