موضوعات
خراسان شمالی

تصویب185میلیارد ریال برای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خراسان شمالی

نویسنده:
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی استان 185 میلیارد ریال اعتبار برای افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان‌های این استان مصوب شد که می‌تواند حرکت خوبی در این بخش باشد....
1396/07/15
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی استان 185 میلیارد ریال اعتبار برای افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان‌های این استان مصوب شد که می‌تواند حرکت خوبی در این بخش باشد.
«عبدالله یوسفی» در گفت و گو با ایرنا با اشاره به فرا رسیدن 19 مهر و سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی اظهارکرد: در بخش کشاورزی از محل اعتبارات سفر رهبری با پیگیری‌های لازم از سال 92 تا سال 95، بالغ بر 340 میلیارد ریال اعتبار فقط به صورت تملکی برای پروژه‌های مختلفی مانند توستان، آب و خاک و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی اختصاص یافت. وی همچنین گفت: اختصاص این اعتبارات اثرات بسیار خوبی در افزایش بهره وری از منابع آب و خاک، استحصال آب،  اشتغال و تولید و تامین نقدینگی برای کشاورزان داشته است.
یوسفی با بیان اینکه اداره کل جهاد کشاورزی خراسان شمالی با پشتوانه استاندار و دیگر مسئولان مربوطه توانسته است توفیق‌های خوبی در حوزه تولید و اقتصاد مقاومتی داشته باشد افزود: تعدادی از پروژه‌ها به دلیل حمایت‌های انجام شده، آماده بهره‌برداری است.
وی اظهارکرد: از پروژه‌های سفر رهبری، 4 بند انحرافی و انتقال آب در شهرستان‌های مختلف نیز ایجاد شده است.
یوسفی عنوان کرد: برای پروژه 250 هکتاری کلانتر در شهرستان بجنورد، کارخانه بزرگ صنایع لبنی در شهرستان فاروج و استخر‌های ذخیره آب و قنوات نیز اقدامات خوبی انجام شده است.
وی اظهارکرد: پروژه اجرای سیستم‌های آبیاری نوین در سطح یک هزار هکتاراز زمین‌های کشاورزی روستای دشت در شهرستان گرمه با بیش از 110 میلیارد ریال اعتباراز محل سفر کاروان دولت تدبیر و امید در مرحله نهایی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code