موضوعات
خراسان شمالی

ترافیک، حاشیه‌نشینی و نبود درآمد پایدار؛ مشکلات شهرداری بجنورد

نویسنده:
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: مشکلات ترافیکی، بالا بودن جمعیت حاشیه نشین و نبود درآمد پایدار سه مشکل اساسی و مهم در این شهر 200 هزار نفری خراسان شمالی است....
1396/06/22
  رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: مشکلات ترافیکی، بالا بودن جمعیت حاشیه نشین و نبود درآمد پایدار سه مشکل اساسی و مهم در این شهر 200 هزار نفری خراسان شمالی است.
به گزارش ایرنا، «مهدی محمدی» در نشست خبری اظهار کرد: شهرداری بجنورد هنوز نتوانسته است منبع درآمد پایدار داشته باشد و شورای پنجم، تلاش دارد تا در این زمینه اقدامات خوبی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه یک‌سوم از جمعیت شهر بجنورد معادل 70 هزار نفر در حاشیه‌شهر زندگی می‌کنند گفت: یکی از مشکلات بزرگ شهر بجنورد، سکونت مردم در حواشی شهر است و ساکنان این مناطق، با مشکلات زیادی روبه رو هستند.
وی تصریح کرد: اصلاح معابر و ایجاد بوستان در محله‌ها از جمله برنامه‌هایی است که برای توسعه رفاه شهری در این مناطق از شهر برنامه ریزی شده است.
محمدی گفت: ترافیک شهری یکی دیگر از معضلات جدی است که باید برای آن چاره اندیشی شود.

 انتخاب براتیان به معنای بدهکار بودن اعضا نیست
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در بخش دیگر سخنان خود در پاسخ به مبنی بر انتخاب شهردار به‌خاطر دین اعضا به او، گفت: آقای براتیان بر خلاف برخی ادعاها، به خاطر دین اعضا یا بدهکاری، انتخاب نشده است.
محمدی تصریح کرد: پیش از اینکه اعضای شورای شهر به طور رسمی در نشست‌های مختلف در کنار هم قرار گیرند، صحبت از انتخاب آقای براتیان به عنوان شهردار مطرح بود و در نهایت با رای اعضا، وی به عنوان شهردار انتخاب شد. وی افزود: 2 نفر از 9 نفر عضو شورا به آقای براتیان رای ندادند که البته این نه به علت مخالفت قاطع با او بلکه به واسطه مخالفت با رویه و ادامه فعالیت‌های  او است.
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار کرد: ائتلاف‌ها که در انتخاب شهردار مطرح شده نیز در این انتخاب نقشی نداشته است. ائتلاف‌ها با پایان انتخابات، تمام شد و قرار نیست که این ائتلاف تا 4سال پس از انتخابات جاری و ساری باشد.
محمدی در پاسخ به اینکه چرا برای انتخاب شهردار فراخوان داده نشد اظهار کرد: دادن فراخوان و طی مراحل بررسی صلاحیت ها، امری زمان‌بر بود و از آنجایی که عملکرد براتیان برای اعضا قابل قبول بود، نیازی به دادن فراخوان احساس نشد. وی تصریح کرد: پیش از این در دوره گذشته شورای شهر برای انتخاب براتیان به عنوان شهردار بجنورد، 2 ماه زمان طی شد و در آن زمان صلاحیت‌ها و برنامه‌های وی به طور دقیق بررسی و در نهایت با رای قاطع 13 نفر، به عنوان شهردار انتخاب شد و اکنون نیز با رای 7نفر از 9 عضو، به عنوان شهردار بجنورد انتخاب شده است.
وی درباره صحبت‌های مطرح شده در باره باز بودن پرونده‌های تخلف براتیان اظهار کرد: طرح شکایت از یک شخص به معنای مجرم بودن او نیست و تاکنون نیز حکمی برای براتیان صادر نشده است.
او طرح شکایت و داشتن پرونده به هیچ عنوان به معنای محکومیت نیست.
محمدی با تاکید بر اینکه شورای شهر دینی به فردی ندارد گفت: تنها به مردم دین داریم و این شورا نظارت خود بر فعالیت‌های شهردار را بیشتر می‌کند و در این باره تعارف ندارد.
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه اعضای شورای پنجم، حرف زیادی برای گفتن دارند گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که در سایه آرامش و کارشناسی برای حل مشکلات گام برداریم.
وی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های این شورا، به سرانجام رسیدن بودجه شهرداری است.
وی با بیان اینکه بهسازی بوستان‌های بش قارداش، بابامان و بوستان دوبرار از دیگر اهداف این شوراست، گفت: ایجاد مرکز پژوهش، احیای ستاد شورایاران، تحقق توسعه متوازن در شهر و کم کردن فاصله بهره مندی از رفاه شهری در هسته مرکزی با حواشی شهر از جمله برنامه‌های شورای پنجم است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این نشست با بیان اینکه تاکنون مطالبات مردم شهر در بجنورد به خوبی پاسخ داده نشده است بیکاری را از مشکلات مهم در جامعه عنوان کرد.
«جمشید گریوانی» گفت: وضعیت شهرداری بجنورد اکنون مطلوب نیست و فردی که مدیریت شهرداری بجنورد را قبول می‌کند باید دل شیر داشته باشد.
وی افزود: براتیان با واقف بودن به این مشکلات، مدیریت شهرداری را پذیرفته است.
وی گفت: تاخیر 4ماهه درپرداخت حقوق کارگران فضای سبز، کارگران پسماند و رانندگان سازمان اتوبوسرانی از مشکلاتی است که شهرداری با آن دست به گریبان است.
وی اظهار کرد: بحران در ترافیک شهری یکی دیگر از معضلاتی است که در بجنورد وجود دارد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد درباره عدم دادن فراخوان برای انتخاب شهردار بجنورد گفت: آزموده را آزمودن خطاست و کارهای تحقیقی در دوره پیش، برای انتخاب شهردار بجنورد انجام شده بود.
وی تصریح کرد: در دوره گذشته فراخوان عمومی داده شد تا فرد مناسب انتخاب شود در این 2 ماه، فرصت از کارهای عمرانی شهرداری گرفته شد.
دیگر عضو شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این نشست درباره علت رای ندادن به براتیان گفت: مخالفت من با انتخاب او به عنوان شهردار، دال بر این نیست که با براتیان مخالف باشم بلکه مخالفتم به این علت بود که برنامه ای از طرف او ارائه نشده است.
وی اظهار کرد: اگر مبنای برنامه ریزی برای شهرداری بجنورد، اولویت‌بندی پیشین آقای براتیان باشد و اولویت‌ها بر اساس روند گذشته باشد، این  موضوع با اولویت‌های من به طور کامل مغایرت دارد  و از این رو به وی رای ندادم.
وی با بیان اینکه به هر حال باید به دموکراسی احترام گذاشت و این انتخاب برای ما قابل احترام است گفت: در حد توان شهرداری را همراهی می‌کنم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code