موضوعات
خراسان شمالی

برپایی اجلاس استانی نماز و فضای مجازی در بجنورد

نویسنده:
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی از برگزاری اجلاس استانی نماز در بجنورد خبرداد و گفت: این اجلاس با موضوع نماز و فضای مجازی، ۲۳ آذر برگزار می‌شود....
1396/09/11
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی از برگزاری اجلاس استانی نماز در بجنورد خبرداد و گفت: این اجلاس با موضوع نماز و فضای مجازی، ۲۳ آذر برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام «رضا احمدی‌فرد» در گفت‌وگو با تسنیم در بجنورد اظهار کرد: اجلاس استانی نماز در 23 آذرماه سال جاری برگزار می‌شود و در 3 شهرستان استان نیز با هماهنگی صورت گرفته با ائمه جمعه و مدیران، شهرستان‌ها برگزار کننده اجلاس هستند. شهرهای شیروان، مانه و سملقان و راز و جرگلان نیز اجلاس نماز را به صورت شهرستانی برگزار می‌کنند.
وی افزود: طرح شناسایی جوانان فعال در حوزه فضای مجازی در شهرهای خراسان شمالی آغاز شده و اگر در هر یک از شهرستان‌های استان نیز فعالانی در فضای مجازی هستند، برای حضور در اجلاس‌های استانی و سراسری نماز معرفی می‌شوند.
مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در تشریح برنامه‌های در دست اجرای این ستاد گفت: ستاد اقامه نماز به منظور آشنایی بیماران بستری در بیمارستان‌ها با احکام و آداب نماز در شرایط خاص بیماری و کمک به اقامه نماز اول وقت در بین آنان با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به برگزاری دوره آموزشی سلامت معنوی کرده است.
حجت‌الاسلام احمدی فرد با اشاره به اهداف برگزاری این طرح گفت: توجه بخشی به سلامت معنوی و نقش معنویت و نماز در بهبود وضعیت بیماران، آموزش عملی آداب و احکام نماز در بین بیماران در شرایط مختلف جسمی، ترویج اقامه نماز و رونق بخشی به نمازهای جماعت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، آموزش و توانمندسازی پرستاران و بهیاران در زمینه احکام نماز بیماران، الگوسازی بیمارستان نمازی و تعمیم آن در بین مراکز درمانی کشور از مهم‌ترین اهداف این طرح است.
وی خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، تامین اجتماعی استان و دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسفراین از جمله مکان‌هایی است تا کنون این طرح در آن‌ها برگزار شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code