موضوعات
خراسان شمالی

برندسازی 3 محصول در مشاغل خرد و بزرگ خراسان شمالی

نویسنده:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: 3 محصول به صورت شبکه‌ای و خوشه‌ای در مشاغل خرد و بزرگ در این استان برندسازی می‌شود....
1396/09/01
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: 3 محصول به صورت شبکه‌ای و خوشه‌ای در مشاغل خرد و بزرگ در این استان برندسازی می‌شود.
«حسن نوری» در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هم‌اکنون شناسایی این 3 محصول در دست بررسی است و محصولات تولیدی که با خوشه‌سازی، ارزش اقتصادی بیشتری برای استان ایجاد خواهد کرد برند می‌شود.
این مقام مسئول بر اشتغال پایدار تاکید کرد و گفت: در راه‌اندازی شغل باید به بازار فروش توجه ویژه‌ای کرد چرا که این امر باعث ایجاد درآمد پایدار و ماندگاری شغل خواهد شد.
وی با بیان اینکه در مشاغل خرد انحراف بیشتر ایجاد خواهد شد افزود: به منظور بالا بردن توانمندی متقاضیان اجرای طرح‌های اشتغال برنامه‌های آموزشی برای آنان در نظر گرفته شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: 6 هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی برای اشتغالزایی از منابع مختلف به این استان اختصاص یافت.
نوری با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال تسهیلات به اندازه کافی به این استان اختصاص یافته است، گفت: دولت دوازدهم در اختصاص تسهیلات حمایتی برای ایجاد اشتغال، بی‌نظیر عمل کرده است و هم‌اکنون از مردم این استان می‌خواهیم که برای ایجاد اشتغال و دریافت تسهیلات مراجعه کنند.
وی افزود: از مجموع کل تسهیلات حمایتی برای اشتغال این استان 200 میلیارد ریال مربوط به مشاغل خانگی با بهره 4 درصد است. در این تسهیلات به ازای هر یک نفر 200 میلیون تا یک میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات داده می‌شود.
نوری گفت: در بحث توسعه روستایی نیز که توسط بانک سینا و پارسیان تسهیلات با کارمزد 8 درصد به متقاضیان داده می‌شود، 400 میلیارد ریال سهم این استان است و کف و سقف این تسهیلات 2 میلیارد تا 20 میلیارد ریال است.
وی اظهار کرد: در برنامه اشتغال فراگیر نیز برای رسته‌های پر اشتغال، سهم استان خراسان شمالی یک هزار و 900 میلیارد ریال است که این تسهیلات با نرخ 18 درصد پرداخت می‌شود اما یارانه 2 تا 7 درصدی نیز دارد.
وی اظهار کرد: سهم خراسان شمالی از تسهیلات بحث توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و مرزی نیز 3 هزار 800 میلیارد ریال است که نرخ این تسهیلات 6 درصد است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه اعتبار خوبی برای حوزه اشتغال به این استان اختصاص یافته است، گفت: از مردم به خصوص روستاییان و عشایر می‌خواهیم که طرح‌های خود را برای ایجاد اشتغال معرفی کنند و از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
نوری بر کارآفرینی تاکید کرد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو کارآفرینی است که هم‌اکنون این امر در دستور کار این اداره کل نیز قرار گرفته است. موتور حرکت اقتصادی را باید با کارآفرینی به پیش ببریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: برنامه جامع کارآفرینی این استان تایید شده است. فرهنگ کارآفرینی را باید در استان حاکم و این امر را به یک گفتمان تبدیل کنیم.
وی افزود: بسترهای لازم برای بازار کسب و کار در این استان را باید فراهم کنیم. هم اکنون تسهیلات به اندازه کافی به استان اختصاص یافته است اما باید برنامه‌های توانمندی‌سازی و آموزش را نیز مد نظر داشته باشیم تا طرح‌ها با موفقیت اجرا شوند و منجر به رونق اقتصادی استان شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code