موضوعات
خراسان رضوی

6هزار متر از بافت تاریخی نیشابور تملک شد

نویسنده:
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نیشابور گفت: به منظور حفاظت و صیانت از آثار تاریخی و محوطه‌های باستانی 6هزارمتر مربع از محدوده تپه تاریخی الب ارسلان تملک شد.
1396/06/14
 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، «هادی شریفان» افزود: در راستای حفاظت و صیانت از آثار تاریخی و محوطه‌های باستانی 6متر مربع از محدوده تپه تاریخی الب ارسلان (ترب آباد) به نام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تملک شد.
وی افزود: اهمیت شهر نیشابور در دوره‌های مختلف تاریخی به‌ویژه دوره اسلامی بر کسی پوشیده نیست و لازم است که در جهت حفظ و جلوگیری از آسیب این مواریث گران‌بها و حفظ آن برای آیندگان تلاش کرد.
شریفان اظهارکرد: تملک اراضی محدوده شهر کهن نیشابور در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم بتوانیم این روند تملک را نیز در سال‌های آینده ادامه دهیم.

بازدید 72  گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی سرخس
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرخس نیز گفت: از اردیبهشت 96 تا پایان تیرماه امسال 72 نفر گردشگر خارجی از کاروانسرای  رباط شرف و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این شهرستان بازدید کردند.
«مجید حسینی» افزود: این گردشگران حداقل به‌مدت یک شب در سرخس اقامت داشته اند. این تعداد گردشگر خارجی به‌جز گردشگرانی بوده که از ابتدای سال با قطار گردشگری از مرز سرخس وارد کشور شده اند.
حسینی اضافه کرد: 72 گردشگر یاد شده از کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، ژاپن، روسیه و بنگلادش بوده‌اند.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرخس گفت: با افزایش زیرساخت‌های گردشگری شهرستان سرخس قطعا می‌توان انتظار داشت این تعداد افزایش قابل توجهی داشته باشد.
وی با اشاره به قطار روزانه سرخس به مشهد بیان‌کرد: امکانات ریلی شهرستان و به‌خصوص تنوع طبیعت طول مسیر ریلی و نیز مدت زمان کوتاه مسافرت با قطار سرخس فرصت مناسبی برای ایجاد قطار گردشگری از مشهد به سرخس است که می‌تواند در افزایش شمار گردشگران داخلی و خارجی موثر باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code