موضوعات
خراسان رضوی

۶۰ درصد از زیرساخت‌های ورزشی مشهد در اختیار بانوان است

نویسنده:
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ۶۰ درصد از زیرساخت‌های ورزشی این کلانشهر در اختیار بانوان است
1396/06/19
به گزارش همشهری، «محمدرضا حیدری» در مراسم افتتاحیه هشتمین المپیاد ورزشی بانوان محله‌های مشهد که در سالن شهید بهشتی برگزار شد، افزود: با همکاری شورا و شهرداری مشهد، سرانه فضاهای ورزشی ویژه بانوان تا سال ۹۷ افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه برای توسعه شادابی و نشاط در شهر مشهد، بهترین بستر ورزش و به خصوص ورزش همگانی است عنوان‌کرد: توسعه زیرساخت‌های ورزشی برای داشتن زندگی شاد و سالم شهروندان یکی دیگر از مسائلی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
حیدری با اشاره به اینکه در سال ۹۷ با همکاری شورای شهر و شهرداری مشهد امکانات بیشتری برای ورزش همگانی در نظر گرفته می‌شود تا شاهد نشاط بیشتر جوانان در سطح جامعه باشیم اظهارکرد: اکنون ۶۰ درصد از زیرساخت‌های ورزشی شهر مشهد در اختیار بانوان است که این مهم کمک ویژه‌ای به بانوان می‌کند تا در عرصه‌های مختلف ورزشی حضور پررنگی داشته باشند.
معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: اگر به دنبال توسعه ورزشی و نمود آن هستیم برگزاری المپیادهای ورزشی محله‌ها، مظهر این  موضوع است.
«غلامرضا شعبانی» افزود: اگر بخواهیم ورزش به خصوص ورزش همگانی در جامعه نهادینه شود باید به 3 موضوع توجه کرد.
وی افزود: در توسعه ورزش همگانی در مرحله اول پدر و مادر نقش بسیار تأثیرگذاری دارند و در واقع ستون اصلی توسعه ورزش هستند. دومین مرحله نقش مدارس در توسعه ورزش همگانی است که می‌توان استعدادهای دانش‌آموزان را در این محل کشف کرد و در نهایت سومین مرحله نقش محله‌های  مختلف در سطح شهرهای کشور در حوزه ورزش است.
شعبانی با تقدیر از مدیریت شهری مشهد برای برگزاری هشتمین المپیاد ورزشی بانوان محله‌های  مشهد بیان‌کرد: اگر به دنبال توسعه ورزشی و نمود آن هستیم برگزاری المپیادهای ورزشی محله‌های  مظهر این توسعه‌یافتگی است. این حرکت اقدام بسیار ارزشمندی است که اداره کل ورزش و جونان و شهرداری مشهد به خوبی در حال برگزاری آن هستند.
معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان گفت: برگزاری این المپیاد ورزشی در آینده سبب می‌شود تا در مسابقات بین‌المللی بتوانیم جوانان خود را اعزام کنیم که این مهم در حوزه ورزش قهرمانی بسیار حائز اهمیت است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code