موضوعات
خراسان رضوی

گردشگری نیشابور با جایگاه واقعی خود فاصله دارد

نویسنده:
رئیس اداره میراث فرهنگی نیشابور نیز گفت: گردشگری در این شهرستان هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده و سهم نیشابور از گردشگری خارجی بسیار ناچیز است....
1396/07/15
رئیس اداره میراث فرهنگی نیشابور نیز گفت: گردشگری در این شهرستان هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده و سهم نیشابور از گردشگری خارجی بسیار ناچیز است.
«هادی شریفان» افزود: در راستای رسیدن نیشابور به سهم واقعی خود از صنعت گردشگری باید بیشتر تلاش کنیم که در این خصوص به کمک تمام دستگاه‌ها و مردم نیازمندیم تا بتوانیم آسیب‌ها را شناسایی و بر طرف کنیم. وی بیان‌کرد: مردم به عنوان یکی از بازوهای کمکی میراث فرهنگی می‌توانند در راستای توسعه گردشگری شهرستان کمک و یاور ما باشند.
شریفان با بیان این‌که کویر نوردی امروز یکی از ظرفیت‌های خوبی است که باید از آن برای توسعه صنعت گردشگری بهره برد افزود: از مزیت‌های کویر نیشابور دسترسی راحت از طریق جاده‌های مواصلاتی است که می‌توان با یک ساعت رانندگی از منطقه شمالی و سرسبز به منطقه جنوب و کویری رسید، باید از این ظرفیت استفاده کرد.
وی ادامه داد: در این راستا از چندی پیش برگزاری تورهای کویر نوردی در دستور کار این اداره با مشارکت دفاتر خدمات مسافرتی قرار گرفته و با استقبال خوبی روبه‌رو شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری نیشابور گفت: باید نسبت به ایجاد زیر ساخت‌های لازم در این زمینه اقدام کرد و این امادگی وجود دارد که بخش خصوصی ورود پیدا کند که لازمه آن همکاری تمامی ارگان‌ها و اداره‌هاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code