موضوعات
خراسان رضوی

کلاهبرداری از 11 نفر با درج آگهی تهیه وام بانکی

نویسنده:
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: عامل کلاهبرداری از 11 شهروند که با درج آگهی فریبنده در جراید و دادن وعده تهیه وام بانکی طعمه‌های خود را به دام می‌انداخت، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
1396/05/16
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، سرهنگ «حمید رزمخواه» افزود: در پی ارسال مرجوعه قضایی از یک بنگاه معاملات املاک مبنی بر جعل عنوان این واحد صنفی و انتشار آگهی تهیه وام کم بهره توسط شاگرد سابق این بنگاه، پلیس برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شد.
این مقام مسئول اظهار کرد: متهم با وعده تهیه وام مبالغی بین 10 تا 40 میلیون ریال به عنوان حق الزحمه از تعدادی از شهروندان اخذ کرده بود. وی گفت: شهروندان مزبور پس از گذشت چند روز و خاموش بودن تلفن همراه متهم برای مطالبه پول خود به مشاور املاک یاد شده مراجعه کردند. سرهنگ رزمخواه افزود: پس از مدتی افراد دیگری که مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند نیز به این پرونده افزوده شدند.
وی اظهار کرد: تیم رسیدگی به این پرونده با کنترل محل‌های احتمالی تردد متهم، روز گذشته وی را در محدوده بولوار شهید فرامرز عباسی شناسایی و در اقدامی ضربتی دستگیر کرد.
وی گفت: متهم در بازجویی‌ها به 11فقره کلاهبرداری در مجموع به مبلغ 300 میلیون ریال اعتراف و با تشکیل پرونده روانه دادسرا شد.
براساس گزارش دیگری از این پایگاه، فرمانده انتظامی مشهد نیز از دستگیری مرد جوانی که با حیله و خوراندن نوشابه مسموم، پیرمردها را در جمعه بازار مشهد طعمه سرقت‌هایش کرده بود، خبر داد.
سرهنگ «محمد بوستانی» گفت: ماموران کلانتری گلشهر با توجه به سرنخ‌های موجود، عامل این سرقت‌ها را شناسایی و پس از چند ساعت کنترل و مراقبت نامحسوس، متهم 30 ساله را دستگیر کردند.
وی افزود: در یکی از این سرقت‌ها جوان مزبور که خود را به عنوان مامور یک موسسه خیریه معرفی کرده بود با دادن 2 هزار تومان وجه نقد و نوشابه مسموم به یک پیرمرد، وی را بیهوش و تلفن همراه او را سرقت کرده و متواری شده بود.
وی از افرادی که در جمعه بازار مهرآباد و خیابان‌های اطراف آن به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته اند خواست برای پیگیری شکایت خود به کلانتری گلشهر مراجعه کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code