موضوعات
خراسان رضوی

کاهش بار ترافیکی میدان خیام در گرو بازگشایی بلوار ابوطالب شمالی

نویسنده:
مدیرعامل منطقه گردشگری سپاد با اشاره به تلاش‌های این شرکت در تملک و تعریض بلوار ابوطالب شمالی گفت: کاهش بار ترافیکی میدان خیام در گرو بازگشایی بلوار ابوطالب شمالی است و بازگشایی این بلوار بدون همراهی شهرداری و دیگر دستگاه‌های ذیربط میسر نخواهد بود.
1396/05/21
به گزارش همشهری، «جعفر حصاری نژاد» با تاکید بر ضرورت توجه به آبادانی حاشیه شهر ورفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی آن، افزود: ارتقای اقتصادی و اجتماعی منطقه اسماعیل آباد، شهرک قدس و سپاد در گرو بازگشایی این بلوار و ساخت پلی برای اتصال ابوطالب شمالی  به جنوبی است.
وی افزود: منطقه گردشگری سپاد به غیر از میدان خیام که آن هم از سوی تلاشگران این شرکت ساخته شده است، ورودی دیگری ندارد و این مسئله خدمت‌رسانی به مردم را در شرایط بحرانی، تحت تاثیر مخاطرات جدی قرار می‌دهد.
مدیرعامل سپاد با اشاره به پیشرفت 90 درصدی حوزه فنی این شرکت در تعریض بلوار ابوطالب شمالی از صد متری تا منطقه سپاد، بر همکاری بیشتر دستگاه‌های ذیربط تاکید و اظهارکرد: تاکنون سپاد هزینه و تلاش بسیاری را در خصوص تملک و تعریض اراضی این بلوار انجام داده و مذاکراتی هم مبنی بر تعریض این بلوار از 35 متر به 45 متر با شهرداری صورت پذیرفته است.
وی در ادامه افزود: با مساعدت شهرداری در آینده نزدیک شاهد اتصال بلوار ابوطالب شمالی و شهرک قدس به منطقه سپاد و ابوطالب جنوبی خواهیم بود که این موضوع می‌تواند حجم  زیادی از ترافیک میدان خیام به طرف منطقه گردشگری سپاد و میدان بار مرکزی را کاهش دهد.
حصاری نژاد همچنین به تلاش و سازندگی این شرکت در حوزه‌های گردشگری، اقتصادی و اجتماعی به ویژه آبادانی حاشیه شهر و ایجاد اشتغال برای مردم محروم منطقه اشاره کرد و افزود: سپاد زمانی اقدام به ایجاد این منطقه گردشگری با کرد که مشهد به آن نیازی جدی داشت و توانست همه ساله پاسخگوی سیل عظیم زائران و مجاوران  به مشهد مقدس باشد.
مدیرعامل منطقه گردشگری سپاد بیان‌کرد: امروز هم اگر توجه جدی مسئولان به حل مشکلات منطقه سپاد، اسماعیل آباد و شهرک قدس نباشد در آینده شاهد تشدید معضلات ترافیکی و اجتماعی در این مناطق  خواهیم بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code