موضوعات
خراسان رضوی

واریز 90 میلیارد تومان به حساب پدیده

نویسنده:
مدیر عامل و نایب رئیس هیأت مدیره شرکت بین المللی توسعه گردشگری پدیده گفت: سهامداران منتظر نباشند تا ارزش سهام پدیده به قیمت ذاتی آن برسد....
1396/08/16
مدیر عامل و نایب رئیس هیأت مدیره شرکت بین المللی توسعه گردشگری پدیده گفت: سهامداران منتظر نباشند تا ارزش سهام پدیده به قیمت ذاتی آن برسد.
«ابوالفضل انتظاری»  در نشست خبری این شرکت، با اعلام عقد قرارداد کنسرسیوم در تاریخ 14 آبان 96، گفت: با حمایت ویژه دستگاه‌های حکومتی مجوزهای لازم پروژه صادر شده و پایان کار حوزه تجاری و عدم خلافی دریافت شده است. همچنین تخصیص 90 میلیارد تومان  از سوی بانک صادرات به استان صورت گرفته و تا آخر هفته به حساب پدیده واریز خواهد شد. این درحالیست که مبلغ کل تعهد این قرارداد 500 میلیارد تومان است و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه و اعلام صورت وضعیت اقساط بعدی پرداخت می‌شود.
به گزارش همشهری، انتظاری با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی بعد از پرداخت اولین قسط آغاز خواهد شد اظهار کرد: با اولین پیش‌پرداخت مجموعه‌های میان مرتبه در 4 جبهه کاری و با 4 پیمانکار تکمیل قسمت تجاری را آغاز خواهند کرد. هزینه‌های حوزه محیطی و پاتیناژ نیز در نظر گرفته شده و همچنین برای قسمت تجاری با چند شرکت مذاکراتی صورت گرفته است.
وی ارزش ذاتی سهام پدیده را در حال حاضر 3375 تومان اعلام کرد و گفت: این رقم صرفا ارزش ذاتی بوده و به معنی قیمت بازاری و معاملاتی نیست. اکنون ارزش معاملاتی سهام 943 تومان است که از دلایل پایین بودن آن نداشتن چشم اندازی به آینده و نیز عرضه زیاد سهام است. پیش بینی می‌شود پس از برداشتن محدودیت‌های حقوقی، ایجاد پویایی در پروژه و برقراری عملیات اجرایی ارزش سهام تا حدودی افزایش یابد. انتظاری تاکید کرد: توقع رسیدن به ارزش ذاتی سهام خیلی واقعی نیست، به‌دلیل دور بودن قیمت معاملاتی سهام و ارزش ذاتی آن، قبل از ورود به بورس و بازکردن نماد سهام پدیده، ارزش سهام را تا یک سوم پایین خواهیم آورد.
وی افزود: باز کردن نماد سهام بورس قبل از پویایی صورت نمی‌پذیرد. حضور رسمی ما در بورس شامل دو بخش توسعه و ابنیه است. شرکت توسعه در فرابورس نیازمند دو مرحله پویایی و رقیق کردن سهام است. شرکت ابنیه نیز سهامی خاص است که باید پوسته آن عوض و سهامی عام شود تا وارد فرابورس شود.
انتظاری در پاسخ به خبرنگار همشهری مبنی بر چرایی نبود نماینده سهامداران در هیات مدیره گفت: حضور هیأت مدیره فعلی به صورت موقت است، ما مجمع رسمی سهامداران را درحال حاضر نداریم. بر اساس فرایند حقوقی که مجموعه پدیده طی کرده ستاد تدبیر جایگزین مجمع است که تصمیمات لازم را طبق اساسنامه می‌گیرد. در اولین زمان ممکن بخشی از مدیریت به سهامداران بزرگ واگذار شده و گزارش مطالبات نیز منتشر می‌شود.
مدیرعامل پدیده افزود: تا دو هفته آینده 100نفر از سهامداران با بیشترین سهام انتخاب می‌شوند تا خود سهامداران افرادی را برای حضور در تمام جلسات هیات مدیره انتخاب کنند.
وی خاطرنشان کرد: پویایی مجموعه باعث سودآوری خواهد شد. اگر پروژه فعال باشد ذهنیت‌های منفی از بین رفته و سهامداران که مالکان اصلی و مشاعی در همه قسمت‌های پروژه هستند در مسیر توسعه ذینفع خواهند بود. دریافت نگاه سهامداران در اثربخشی دیدگاه مدیران تاثیر داشته و امنیت لازم برای سرمایه گذاری را مهیا می‌کند.
انتظاری در ادامه افزود: برای تکمیل پروژه نیازمند فکر خلاقانه مدیران و همکاری سرمایه گذاران هستیم. مسائلی که بر پروژه سایه افکنده موجب فرار سرمایه گذار می‌شود. بدیهی است که هرجا امنیت باشد سرمایه ماندگار می‌شود. نگاه گردشگری به پروژه و حمایت دستگاه‌های حکومتی بسترساز آرامش برای سرمایه گذاری است.
مدیرعامل مجموعه گردشگری پدیده با بیان اینکه برج‌های اقامتی و مطالعات بازار از قبل بوده و باید به روز شود گفت: مطالعات فنی اقتصادی و بازار باید دوباره صورت گیرد تا توجیه اقتصادی را برآورد کنیم. مطالعات اولیه سایت را یک شرکت مشاور انگلیسی انجام داده است اما در حوزه اجرا از کارشناسان محلی و بومی استفاده می‌کنیم.
انتظاری با تاکید بر اطلاع رسانی به جای تبلیغات گفت: پدیده هراسی به دلیل نبود اطلاع عمومی و تحلیل نادرست گروه‌های مرجع صورت گرفته است. سهامداران توجه کنند با حمایت دستگاه حاکمیت و ایجاد امنیت و ظرفیت سرمایه گذاری، نمایشگاه‌های موضوعی به زودی فعال شده و تا ایام عید فضایی پویا را در مجموعه پدیده خواهیم داشت.
وی در پایان گفت: پول سهامداران صرف زیرساخت‌ها شده و درحال حاضر نقدینگی به آنها پرداخت نخواهد شد اما هیأت مدیره مصوب کرد برای متقاضیان انتقال سهام از آذرماه این امکان ایجاد شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code