موضوعات
خراسان رضوی

هنرنمایی 15 گروه نمایشی برای زائران اربعین

نویسنده:
رئیس حوزه هنری گفت: فارسی، زبان تولید و بیان معارف انقلاب اسلامی است و نشر این معارف با زبان فارسی دقیق تر و ملموس تر خواهد بود...
1396/08/07
رئیس حوزه هنری گفت: فارسی، زبان تولید و بیان معارف انقلاب اسلامی است و نشر این معارف با زبان فارسی دقیق تر و ملموس تر خواهد بود.
«محسن مومنی شریف» در حاشیه معارفه رئیس جدید حوزه هنری خراسان رضوی در گفت و گو با ایرنا افزود: فارسی زبان شعر و ادب فرهنگ غنی این مرز و بوم است و حوزه هنری حمایت از این زبان را وظیفه خود می‌داند.
وی گفت: همه ایرانیان و هرکس که به این زبان تکلم می‌کند وظیفه دارد از این زبان پشتیبانی کند تا گسترش یابد و به شکوه گذشته خود برسد.
رئیس حوزه هنری خاطر نشان کرد: هر جا زبان فارسی را تقویت کردیم زودتر به اهدافمان رسیدیم و دشمنان این موضوع را فهمیده اند. الان در همسایگی ما افغانستان مبارزه شدیدی وجود دارد که این زبان گسترش پیدا نکند.
مومنی در خصوص برنامه‌های جدید این نهاد درباره زبان فارسی ادامه داد: استانهای مرزی با کشورهای همسایه مراوداتی دارند لذا برای این استانها که گرداگرد کشور را فراگرفته اند، برنامه‌های متناسب با هر منطقه برنامه ریزی کرده ایم.
وی حمایت از استادان و ادیبان فارسی زبان در کشورهای همسایه را بخشی از این برنامه‌ها اعلام کرد و گفت: برای انجام این فعالیت‌ها به تازگی دبیرخانه فعالیت‌های بین المللی مراکز حوزه هنری در این نهاد تاسیس شده است.
رئیس حوزه هنری اظهار داشت: در ایام پیاده روی اربعین 15 گروه نمایشی از حوزه هنری در کشور عراق و مرزهای کشورمان به 2 زبان فارسی و عربی به اجرای برنامه می‌پردازند. اجرای این نمایش‌ها با 2 زبان در راستای اهداف ذکر شده حوزه هنری است.
مومنی اضافه کرد: 8 گروه در داخل کشور عراق و در مسیر پیاده روی به زبان عربی اجرای نمایش دارند و هفت گروه دیگر نیز به زبان فارسی در مناطق مرزی و کشور عراق اجرا دارند که از استان خراسان رضوی 4گروه نمایشی به این سفر اعزام می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code