موضوعات
خراسان رضوی

نمایشگاه عکس محرم در کتابخانه آستان قدس

نویسنده:
نمایشگاهی از عکس و منابع مطالعاتی با محوریت ماه‌های محرم و صفر و وقایع تاریخی پس از عاشورا در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در معرض دید مراجعان قرار گرفته است.
1396/07/17
 به گزارش آستان نیوز، منتخبی از عکس‌های مراسم عزاداری ماه‌های محرم و صفر در بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) و حضور گسترده اقشار مختلف مردم در آن، در کنار عکس‌هایی از زائران پیاده در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس در این ایام بر روی تخته‌های شاسی‌ به نمایش گذاشته شده است.
همچنین گزیده‌ای از کتاب‌های چاپی و منابع دیداری و شنیداری موجود در مخزن چاپی و بخش سمعی- بصری کتابخانه مرکزی با موضوعاتی مانند محرم، صفر، اربعین حسینی و وقایع دشت کربلا در این نمایشگاه به چشم می‌خورد. از جمله عناوین کتاب‌های چاپی نمایشگاه می‌توان به تبیین جامعه‌شناختی واقعه کرب و بلا، زمینه‌های قیام امام حسین(ع)، نگاهی به حماسه حسینی استاد مطهری، تفسیر تاریخ سرخ، اشک و ماتم در سوگ سبط خاتم وقایع‌الایام، تاریخچه عزاداری اهل سنت بر امام حسین(ع)، قطعه‌ای از بهشت، عزاداری امام حسین(ع) و... اشاره کرد.
نرم‌افزار چندرسانه‌ای پیرامون مناسبت‌های ماه محرم، اسرار عمل به وصیت حضرت زهرا(س) توسط حضرت زینب(س)، آهنگ خورشید و تحلیل و بررسی واقعه کربلا، نقش زن در عاشورا، کلام ولایت: مجموعه بیانات موضوعی مقام معظم رهبری پیرامون نهضت حسینی و... برخی از عناوین منابع دیداری و شنیداری نمایشگاه به‌شمار می‌رود.
منابع مطالعاتی این نمایشگاه در ایام مختلف ماه محرم و صفر با منابع مرتبط دیگری که در سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی وجود دارد، جایگزین خواهد شد.
این نمایشگاه تا پایان ماه صفر(28 آبان) سال جاری، از ساعت 7:15 تا 19، در طبقه همکف کتابخانه مرکزی آستان مقدس رضوی، پذیرای بازدیدکنندگان به‌ویژه زائران داخلی و خارجی بارگاه مطهر امام هشتم(ع) است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code