موضوعات
خراسان رضوی

مشهد؛ میزبان کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و تاجیکستان

نویسنده:
با استقبال استاندار خراسان رضوی، وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان وارد مشهد مقدس شد.
1396/05/16
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، «علی رضا رشیدیان» در این دیدار با اشاره به همکاری شرکت‌های ایرانی در ساخت نیروگاه و سد در تاجیکستان، گفت: زمینه‌های خوبی برای همکاری‌های 2 کشور در عرصه‌های مختلف اعم از انرژی، صنعت و تجارت وجود دارد که باید راهکار‌های توسعه مناسبات بررسی شود.
این مقام مسئول خواستار برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان در مشهد مقدس به منظور رفع مشکلات در موضوعات اقتصادی و توسعه مناسبات 2کشور شد. وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان در این دیدارگفت: همکاری با ایران به ویژه در حوزه انرژی و صنعت آب و برق برای ما بسیار ارزشمند است. طرح‌های زیادی برای توسعه آن مطرح است که شرکت‌های ایرانی هم در این زمینه توانمندی‌های خوبی دارند.
«عثمان علی عثمان زاده» با بیان اینکه هدف افزایش ظرفیت‌های تولید انرژی است، افزود: هم اکنون 5500 مگاوات برق تولید می‌کنیم که 120 مگاوات آن در نیروگاه سنگ توده 2 که با همکاری ایرانی‌ها ساخته شده است، تولید می‌شود.
رئیس کمسیون مشترک همکاری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موقعیت مطلوب تاجیکستان از لحاظ ذخایر آبی و مزیت‌های توسعه انرژی برق آبی در آسیای مرکزی، افزود: در آینده می‌توانیم شبکه برق خود را به شبکه برق ایران متصل کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code