موضوعات
خراسان رضوی

لزوم راه اندازی دستگاه ایکس‌ری در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون

نویسنده:
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: راه اندازی دستگاه ایکس‌ری یک نیاز اساسی است که می‌تواند سرعت کار در روند بازرسی کالا را افزایش دهد.
1396/09/14
 به گزارش همشهری، «ناصرالدین گرامی» در حاشیه بازدید مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران و ناظر کمرکات استان خراسان رضوی اظهار کرد: حمایت از کالاهای صادراتی یکی از اهداف مهم و اولویت‌های منطقه ویژه اقتصادی دوغارون است.
وی بیان کرد: کاهش فرآیند صادرات و تسریع در انجام امور صادراتی از لوازم موثر در حمایت از تجار و بازرگانان فعال در امر صادرات است و تمامی زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی دوغارون برای افزایش صادرات به کشور افغانستان آماده و همه رویه‌های گمرکی درمنطقه ویژه اقتصادی فعال است.
مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران نیز گفت: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یکی از مناطق ویژه است که دارای زیر ساخت‌های مناسب بوده و در افزایش صادرات به کشور افغانستان می‌تواند نقش موثر و مهمی را ایفا کند. سیاست کلان گمرک ایران مبتنی بر تسهیل و تسریع در امر صادرات است.
«علی اکبر شامانی» با بیان اینکه گمرک دوغارون به عنوان پایلوت برای تقویت صادرات انتخاب شده است افزود: با توجه به اینکه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در نقطه صفر مرزی قرار گرفته است و حجم بالای صادرات از منطقه صورت می‌پذیرد می‌توان با ارتباط خوبی که با گمرک دوغارون در بحث صادرات به کشور افغانستان وجود دارد، گام‌های خوبی را برای توسعه صادرات به کشور افغانستان برداشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code