موضوعات
خراسان رضوی

لزوم به کارگیری سگ‌های پلیس در مرزهای خراسان رضوی

نویسنده:
استاندار خراسان رضوی گفت: به منظور پیشگیری از ورود مواد‌مخدر، باید مرزهای ورودی و خروجی این استان به سگ‌های کارآزموده پلیس (سپکا) مجهز شود.
1396/06/14
به گزارش ایرنا، «علیرضا رشیدیان» در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی افزود: کنترل مرزها به دلیل افزایش تردد خودروهای ترانزیت و نیز گذرگاه‌های مرزی دوغارون، لطف‌آباد و سرخس، اهمیت بسزایی در پیشگیری از ورود مواد مخدر به استان
و کشور دارد.
وی بیان کرد: استقرار سگ‌های پرورش یافته و کارآزموده در مرزها همگام با افزایش ایست‌های بازرسی در کاهش ترانزیت و ورود مواد مخدر ضرورتی انکارناپذیر است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به پاکسازی حریم مدارس از مواد مخدر اظهار کرد: برنامه‌ها و اقدامات پاکسازی حریم مدارس، دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها از مواد مخدر باید با کمک نیروی انتظامی و آموزش و پرورش به طور جدی دنبال شود.
رشیدیان افزود: آموزش و آشنایی دانش آموزان مقطع متوسطه و هم چنین دانشجویان با مخاطرات و تبعات مواد مخدر به عنوان جمعیت تحت آسیب در این زمینه راهگشاست.
استاندار خراسان رضوی در بخشی از سخنانش با اشاره به سوء‌استفاده از عرضه داروهای ترک اعتیاد در عطاری‌ها بیان کرد: این مشکل باید با کمک نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اتحادیه‌ها ساماندهی و از بروز تخلفات جلوگیری شود.
وی بر جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر مشهد و دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی، به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، که این کلانشهر مذهبی میزبان صدها هزار عزادار است، تاکید کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code