موضوعات
خراسان رضوی

علم‌الهدی: پیاده‌روی اربعین مقدمه یک تحول در مقیاس جهانی است

نویسنده:
امام جمعه مشهد با اشاره به تحلیل یک نظریه‌پرداز روس از راهپیمایی عظیم اربعین، گفت: پیاده‌روی اربعین مقدمه یک تحول در مقیاس جهانی است.
1396/08/21
به گزارش ایسنا، آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» در خطبه‌های عبادی  و سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، راهپیمایی عظیم، اظهار کرد: این اربعین غوغا بود و در این میان 2 مساله قابل تعمق است که باید به آن توجه کنیم. وی ادامه داد: مساله اول و آنچه در راهپیمایی 20 و چند میلیون آدمی که از اطراف و اکناف و از ملت‌های مختلف که نقل شده تا بیش از 60 کشور در این پیاده‌روی دخالت داشتند، مهم است، چیزی است که در نفوس و باطن این‌ افراد می‌گذشت. در باطن و نفوس این عزیزان فقط شور و عشق بود که انگار در قطره‌قطره خون آن‌ها امام حسین(ع) وجود داشت و در تمام وجود و سلول‌های بدنشان عشق اباعبدالله(ع) موج می‌زد و این یک تحول و دگرگونی در باطن این افراد بود.
علم‌الهدی با بیان اینکه «واقعیت دیگر زیارت اربعین چهره بیرونی این جریان است»، تصریح کرد: این موج پیاده‌روی اربعین مربوط به 3-2سال بیش‌تر نیست. از قدیم مردم پیاده به زیارت اربعین می‌رفتند، اما یک گروه قلیلی، اما 3-2سال است که این قضیه یک موج عظیم جهانی برداشته است.
وی افزود: یک نظریه پرداز روسی به نام «الکساندر دوگین» که 2 سال است در اربعین به کربلا می‌رود و این پیاده‌روی را می‌بیند در تحلیل سیاسی خود گفته پیاده‌روی اربعین مقدمه یک تحول در مقیاس جهانی است و در دنیا می‌خواهد یک اتفاقی بیفتد و این جریان عادی نیست. مقام معظم رهبری نیز فرمودند  این موج پیاده‌روی اربعین که لحظه‌به‌لحظه در حال توسعه است منت خداست که بر ما گذاشته و باید در برابر منت، خدا را شکر کنیم.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه «این قصه یک اشاره غیبی است»، خاطرنشان کرد: یک سرانگشتی از پشت پرده این قضیه را شکل داده و مدیریت می‌کند، این کار بشری و مساله تبلیغات صداوسیما و رسانه‌ای نیست، این جریان یک سرانگشت غایبی است که دارد قضیه را به هم پیوند می‌دهد و این جریان را او راه انداخته و او دارد مدیریت می‌کند.
وی با اشاره به ماجرای جنگ «احزاب» و اتحاد عرب و یهود پس از 3هزارسال برای براندازی پیامبر(ص) در صدر اسلام که با مجاهدت امام علی(ع) با پیروزی مسلمانان پایان یافت، یادآور شد: در حال حاضر نیز اسلام و جبهه ما دچار همین مساله شده است، یهود و عرب یکی شده‌اند؛ آل سعود ملعون دقیقا سبقه و رنگ ابوسفیان و مشرکان قریش در آن زمان‌ است و با اسرائیل دست‌به‌دست هم داده‌اند. همانگونه که در جنگ احزاب یهود و عرب یکی شدند، الان هم این عناصر میراث برِ کفار و مشرکان قریش که آل سعود هستند با صهیونیست‌ها یکی شده‌اند و کفر جهانی و استکبار جهانی هم به کمکشان آمده برای اینکه اسلام را از جا بِکَنند و براندازند.
علم‌الهدی بیان کرد: با این وجود اراده سرسلسله ولایت وجود اقدس بقیه‌الله تعلق گرفته است و همانگونه که آن روز امیرالمومنین (ع) فاتح منحصر به فرد جنگ احزاب بود، امروز هم جریان علی این جریان را از بین برده و این اتحاد نامیمون شیطانی را نابود می‌کند. اربعین جریان امیرالمومنین(ع) است، آن روز علی(ع) خودش به میدان آمد، امروز نیز جریان علی برای براندازی وحدت شرک و کفر و پشتیبانی استکبار جهانی و صهیونیسم ناپاک به میدان آمده است.
وی با بیان اینکه «این موضوع فلسفه موج‌برداری پیاده‌روی و زیارت اربعین است»، عنوان کرد: ما باید به این مساله توجه داشته باشیم و یک عده ننشینند گوشه و کنار و تحلیل کنند که مردم کشور ما از انقلاب خسته شده‌اند و ذائقه دینی خود را از دست داده‌اند. آیا این مردم ذائقه دینی خود را از دست داده‌اند؟ نزدیک 3 میلیون از این مردم در راه نجف و کربلا پیاده‌روی می‌کنند و 2 میلیون آدم جامانده هم که به زیارت اربعین نرفتند روز گذشته در خیابان‌های تهران تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی رفتند. چرا اینگونه تحلیل می‌کنید؟ نمایش برای ذائقه دینی مردم از این بالاتر. چرا این تحلیل‌های غلط شیطانی را می‌کنید، این تحلیل‌های جریان‌های شیطانی است که به شما تلقین می‌کند مردم ذائقه دینی خود را از دست داده‌اند.
امام جمعه مشهد اضافه کرد: این همان حرف دوگین روسی است که می‌گوید راهپیمایی اربعین مقدمه یک تحول در مقیاس جهانی است و این‌هایی که راه افتاده‌اند در جاده کربلا و پیاده می‌روند همان‌هایی هستند که پیاده به دنبال معشوق و صاحبشان بقیه‌الله راه خواهند افتاد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code