موضوعات
خراسان رضوی

ضرورت تشخیص عوارض ترافیکی

نویسنده:
نائب رئیس گروه تخصصی ترافیک سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی بر لزوم عارضه سنجی ترافیکی کاربری‌ها تاکید کرد.
1396/07/10
 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان‌رضوی، «سید مهدی امامی میبدی» با بیان اینکه یک ساختمان باید از سوی مهندسان از همه زوایا مورد بررسی قرار بگیرد افزود: در زمان ساخت یک ساختمان، رشته‌های مهندسی مختلفی نظیر معماری، عمران و مکانیک از همه نظر شرایط سازه را در نظر می‌گیرند. در این میان اثرسنجی ترافیکی کاربری ایجاد شده نیز در دنیای امروز از سوی مهندسان ترافیک بسیار مهم و ضروری است.
وی افزود: مالکان پروژه‌های مختلف غالبا در ایده‌های اولیه به نیاز‌های اساسی خود توجه دارند و این مهندسان هستند که باید  مجموعه‌ای کامل از رعایت ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی را در تکمیل ایده اولیه این پروژه‌ها ارائه کنند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد در ادامه بیان کرد: اکنون نیز مهندسان به اهمیت این موضوع پی برده اند و پروژه‌هایی که اکنون در حال اجرا هستند از همه زوایا به‌ویژه اثر ترافیکی آن در مقیاس عملکرد شبکه ای بر شهر و همچنین مقیاس خود پروژه در مواردی همچون ورودی ها، مشخصات پارکینگ و دسترسی‌های سواره در داخل پروژه بررسی می‌شوند.
وی راه حل رفع مشکلات ساختمان‌هایی که با عدم رعایت قوانین لازم نظیر مباحث ترافیکی ساخته شده‌اند احداث پارکینک دانست و تشریح کرد: علاوه بر این با ایجاد پارکینگ‌های عمومی نیز می‌توان بر کاهش حجم ترافیکی ایجاد شده اقدام  کرد که در نهایت به سود مردم و مالکان است.
میبدی رعایت اصول و ضوابط معماری و شهرسازی را از سوی مهندسان و ارگان ذی‌ربط در مقایسه با سال‌های گذشته را بسیار اثربخش و کارآمد دانست و تاکید کرد: در برخی حوزه‌ها نیاز مبرم به تغییر ضوابط طرح‌های تفصیلی در بخش تامین پارکینگ کاربری‌ها وجود داشته و باید نظارت صحیح بر رعایت این قوانین از سوی دستگاه‌های مربوطه اعمال شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code