موضوعات
خراسان رضوی

صادرات بیش از 169 هزار دلار فرش دستباف در 4 ماهه نخست سال ۹6

نویسنده:
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی 4ماهه نخست امسال 2 هزار و 497 کیلوگرم فرش دستباف به ارزش بیش از 169 هزار دلار، معادل 5 میلیارد و 876 میلیون ریال از گمرکات استان صادر شد....
1396/06/22
به گزارش همشهری، «سعید کاظمی» افزود: این میزان صادرات شامل انواع فرش دستباف، قالیچه و غیره است که در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف، عمدتا از سوی قالیبافان استان تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه کشورهای بحرین، اسپانیا، قطر، ایالات متحده آمریکا، کویت و افغانستان عمده ترین مقاصد فرش دستباف استان هستند عنوان‌کرد: حجم زیادی از تولیدات استان از دیگر مبادی خروجی کشور صادر می‌شود.

آغاز فرآیند ثبت نام اینترنتی صادرکنندگان نمونه استانی
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز گفت: سازمان توسعه تجارت ایران فرآیند ثبت نام برای انتخاب و شناسایی صادرکنندگان نمونه استانی سال 1396 را آغاز کرد.
«محمدعلی امیرفخریان» افزود: این اقدام در راستای تحقق اهداف صادراتی، ارج نهادن به تلاش قابل تقدیر فعالان عرصه صادرات کالاها، خدمات غیرنفتی و بر اساس معیارها و شاخص‌های مقرر و مندرج در سایت www.tpo.ir انجام می‌شود.
وی بیان‌كرد: ثبت نام الکترونیکی صادرکنندگان نمونه از طریق مراجعه به سایت « نمونش» در پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس http://nemoonesh.tpo.ir انجام می‌گیرد.
امیرفخریان اظهارکرد: صادرکنندگان متقاضی شرکت در این رقابت استانی می‌توانند از روز دوشنبه مورخ 96/6/20 حداکثر تا پایان وقت اداری روز دو شنبه مورخ 96/7/10 به آدرس اینترنتی مذکور مراجعه کرده و بر اساس هریک از گروه‌های کالایی مندرج در سایت که شامل کشاورزی، صنایع غذایی، مصالح ساختمانی، دارو و تجهیزات پزشکی، صنایع شیمیایی، محصولات پتروشیمی و محصولات وابسته صنایع تبدیلی، صنایع دستی و فرش دستباف، نساجی و پوشاک، چرم و صنایع وابسته، فلزات و صنایع وابسته، خودرو و قطعات یدکی، لوازم خانگی و اداری، برق و الکترونیک، تجهیزات و ماشین‌های صنعتی، بازرگانی عمومی، فناوری بالا و دانش بنیان و خدمات است فرم مربوطه را تکمیل کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code