موضوعات
خراسان رضوی

سیره سیاسی امام رضا(ع)، مبنای آموزش حاکمیت

نویسنده:
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: سیره سیاسی حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) می‌تواند مبنای آموزش سیاسی حاکمیت در موقعیت کنونی قرار گیرد.
1396/05/15
به گزارش ایرنا، آیت الله «سید احمد علم الهدی» در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم حضرت ثامن الحجج(ع) افزود: در زمان امام رضا(ع) مامون با فتنه در صدد جنگ با اهل بیت(ع) و براندازی بود. امروز نیز دنیای استکبار از طریق نفوذ و فعالیت برخی تشکل‌های داخلی قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را دارد.
وی ادامه داد: یکی از روش‌های سیاسی امام رضا(ع) متصل کردن مبانی سیاست با مبانی دینی و مبارزه با سکولاریسم بود. یک عده در داخل کشور در حالی که خود را مسلمان معرفی می‌کنند مبانی سیاست را از دین جدا می‌دانند.
امام جمعه مشهد گفت: همانطور که شاهد بودیم برخی جریان‌ها با دروغ و شیطنت انواع گناهان را در زمان انتخابات انجام دادند و با بهانه فضای سیاسی و انتخاباتی تمام محرمات را حلال کردند.
وی همچنین به جایگاه ولی فقیه در نظام اسلامی اشاره و بیان کرد: کسی که سرنوشت سیاسی، اجتماعی و مدیریت اجتماعی اش را به دست حجت امام زمان(عج) نسپرد، موحد نیست و توحیدش ناقص است.
آیت الله علم الهدی به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری اشاره و بیان کرد: مشروعیت سیاسی نشان‌دهنده مشروعیت دینی نیست. کسی که مشروعیت سیاسی پیدا کرد اما مشروعیت دینی نداشت، طاغوت است.
وی گفت: مردم انتخاب می‌کنند اما منصوبیت با خدا و ائمه(ع) مرتبط است. چنانکه مقام معظم رهبری در مراسم تنفید حکم ریاست جمهوری چنین فرمودند که من شما را به ریاست جمهوری منصوب می‌کنم. فقط نصب ولی امر مسلمین حاکمیت را از طاغوت بودن خارج می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code