موضوعات
خراسان رضوی

رژیم صهیونیستی در حال نابودی است

نویسنده:
امام جمعه مشهد گفت: رژیم صهیونیستی به عنوان مهره ساخته و پرداخته کفر جهانی و استکبار، در حال نابودی و اضمحلال است....
1396/05/22
امام جمعه مشهد گفت: رژیم صهیونیستی به عنوان مهره ساخته و پرداخته کفر جهانی و استکبار، در حال نابودی و اضمحلال است.
آیت الله «سید احمد علم الهدی» در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به جنگ 33 روزه لبنان و پیروزی حزب الله در این نبرد افزود: حدود 50 سال قبل و در ژوئن 1967 با اراده آمریکا 2 میلیون صهیونیست اراضی اعراب را تصرف کردند.
وی اظهار کرد: بعد از گذشت 40 سال طی توطئه نظامی و جنگ نابرابر، رژیم صهیونیستی با حمایت دنیای استکبار تجاوز به لبنان را آغاز کرد اما پس از 33 روز این نبرد با شکست سنگین صهیونیست‌ها و پیروزی حزب الله به پایان رسید.
وی گفت: با اعتراف رژیم صهیونیستی به شکست سنگین در این جنگ، بی اعتمادی به ارتش این رژیم افزایش یافت و حزب الله و سید حسن نصرالله در صدر شخصیت‌های عربی منطقه درآمده و کابوسی برای صهیونیستها شدند.
آیت الله علم الهدی افزود: با این جنگ امنیت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی تامین شد و مقاومت 33 روزه به نماد حماسه و غیرت جوانان آموزش دیده در مکتب اسلام و انقلاب تبدیل شد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران محور مقاومت و نماد حماسه و غیرت در دنیاست، اظهار کرد: مبنای حماسه و غیرت در دنیای امروز، مردم و انقلاب اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب است.
وی همچنین با بیان اینکه خوی استکباری، بدترین روش در عرصه زندگی است، گفت: برای انسان مستکبر راه هدایت و صلاح بسته می‌شود و اینکه فکر کنید می‌شود با یک مستکبر مذاکره و تعامل کرد تا سرنوشت خود را با دیگران تنظیم کند، فکر غلطی است.
امام جمعه مشهد افزود: مستکبر هیچ وقت در فکر سرنوشت دیگران نیست و هرگونه ادعای ارشاد و مذاکره با مستکبر، اشتباه و نادیده گرفتن آیات قرآن است.
وی با بیان اینکه قرآن می‌فرماید، به طرف مستکبر نرو، دست نده و با مستکبر تعامل نداشته باش اظهار کرد: قدرت طلبی، مقام‌پرستی، فرصت طلبی و انسان‌ها را به استثمار کشاندن و استخدام برای تحصیل قدرت، حرکتی استکباری مخالف اخلاق اسلامی و روش دینی است.
وی با تاکید بر دوری از استکبار در عرصه فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و زندگی فردی، گفت: روحیه استکباری انسان را به مرحله کفر پیش می‌برد تا جایی که آیات الهی را نیز تکذیب می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code