موضوعات
خراسان رضوی

رعایت اصول پدافند غیرعامل در نواحی صنعتی خراسان رضوی

نویسنده:
مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی به رعایت اصول پدافند غیرعامل در تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تأکید کرد....
1396/05/22
مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی به رعایت اصول پدافند غیرعامل در تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تأکید کرد.  «مسعود مهدی زاده مقدم» در نشست کمیته پدافند غیرعامل این شرکت اظهارکرد: با توجه به بحران‌های فراوانی که شناسایی شده باید اصول پدافند غیرعامل در تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی رعایت شود. از مهمترین این بحران‌ها در رابطه با صنعت می توان به زلزله و سیل اشاره کرد. وی با اشاره به اینکه باید همیشه در مقابل آسیب و تهدید آماده بود و ارزیابی و نظارتی دقیق در این خصوص انجام پذیرد عنوان‌کرد: تمام حوزه‌ها باید به اصول پدافند غیرعامل آشنا باشند.
 در این بین حوزه فنی مسئولیتی سنگین‌تر دارد زیرا باید در نظارت و اجرای ساخت و سازها دقت فراوانی داشته باشند.  وی بیان‌کرد: باید از تمام عوامل بازدارنده در مقابل تهدیدها استفاده کرد تا در نقاط بحرانی از آسیب‌ها جلوگیری شود یا توان آسیب‌ها را به حداقل رساند.  مهدی زاده مقدم با اشاره به اینکه با بروز هر نوع اختلال در عملکرد، آسیب‌های فراوانی متوجه صنعت خواهد بود گفت: باید به افزایش ضریب امنیت و ایمنی و بکارگیری تمهیدات هر چه بیشتر در هر شرایطی به‌ویژه شرایط تهدید و بحران توجه شود. رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی بیان‌کرد: مصون سازی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در مقابل تهدیدات مختلف همیشه باید مدنظر باشد تا بتوانیم همواره توان خود را ارتقا داده و به پیشرفت‌های بیشتر از قبل دست یابیم.

تولید، صادرات و اشتغال
مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی همچنین تولید، صادرات و اشتغال را 3 محور مهم اقتصادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان عنوان‌کرد و افزود: شناسایی این محورها برای صنعتگران  از مهمترین مسائل شرکت شهرک‌های صنعتی استان است که به‌صورت مستمر بررسی و رصد می‌شود تا بهترین راهکار عمل و اجرا شود. وی بیان داشت: رونق مستمر واحدهای صنعتی یکی از اولویت‌های اصلی ماست و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهیم تا صنعتگران مشکلی نداشته باشند.
وی ادامه داد: صنعتگران نقش بسزایی در اقتصاد دارند و ما حداقل کاری که می‌توانیم در قبال خدمات ارزنده و صادقانه واحدهای صنعتی و تولیدی انجام دهیم این است که مسائل آنان را بشنویم و اطلاعات لازم را کسب کنیم تا بتوان گام‌های موثری در جهت موفقیت آنان برداشت. مهدی‌زاده ‌مقدم با اشاره به حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از صنعتگران، اظهارکرد: اکنون فرصت بسیار مناسبی است تا افراد با سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان از موقعیت و مشوق‌های موجود استفاده و بهره برداری کنند.
وی با اشاره به تدوین اولویت‌های سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: افزایش سهم صادرات با رویکرد تولید صادرات محور و بهره برداری از موقعیت جغرافیایی ممتاز استان، افزایش رقابت پذیری صنعتی و توسعه اشتغال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از اهداف مهم این شركت در سال 96 است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code