موضوعات
خراسان رضوی

راه‌اندازی گروه‌‌های‌ نظارت بر اجرای ضوابط تبلیغات شهری

نویسنده:
مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد در جریان بازدید از گروه‌‌های نظارتی این سازمان بر اجرای طرح ضوابط تبلیغات شهری و جمع‌آوری تابلوهای غیر مجاز شهر تاکید کرد.
1396/05/17
به گزارش همشهری، «احمد محبی» افزود: به منظور یکسان سازی تابلوهای غیرمجاز و آراستگی و زیبایی منظر شهری، باید نسبت به ساماندهی و جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز تمهیدات ویژه‌ای اخذ شود.
وی با بیان اینکه در همین راستا 12 تیم گشتی متشکل از 24 نفر از ماموران شهرداری و 6 نفر ازنیروی انتظامی نظارت بر تابلوهای شهر و جلوگیری از نصب تابلوهای غیرمجاز را بر عهده دارند، افزود: تیم‌های گشتی راهنمایی‌های لازم را به منظور آگاهی از ضوابط تبلیغات شهری به مودیان و مالکان ارائه می‌کنند و در صورت مشاهده نصب تابلوهای غیرمجاز نسبت به جمع‌آوری آن اقدام خواهند کرد.
مدیرعامل سازمان با اشاره به طرح اصلاح و جمع‌آوری تابلوهای تبلیغاتی عنوان‌کرد: به منظور اجرایی شدن این طرح و آگاهی بخشی بیشتر، جلسات متعددی با اتحادیه‌ها و صنوف با هدف آموزش ضوابط و استانداردهای تابلوهای تبلیغات شهری برگزار شد. همچنین پیام‌های آموزشی در این زمینه به مدت یک ماه بر روی بیلبوردهای سطح شهر اجراشد.
وی بیان‌کرد: از ابتدای طرح تاکنون 2100 تابلو غیرمجاز با مساحتی بالغ بر 23 هزار مترمربع در شهر جمع آوری شده است که این طرح تا ساماندهی همه تابلوهای غیرمجاز ادامه دارد.

اتیکت‌های الکترونیکی
محبی در ادامه از تجهیز فروشگاه «شهرما» واقع در بلوار فلسطین به اتیکت‌های الکترونیکی اعلام قیمت خبر داد و گفت: طرح اتیکت‌های الکترونیکی در فروشگاه‌ها و بازارهای میوه و تره‌بار «شهرما» که یکی از طرح‌های نوآورانه است در سال گذشته با نصب 66 عدد اتیکت الکترونیکی در غرفه میوه و تره‌بار فروشگاه‌های «شهرما» واقع در بلوار پیروزی و جهان آرا اجرایی شد.
مدیرعامل سازمان با اشاره به حذف کاغذ در اجرای این طرح افزود: در مرداد ماه 50 اتیکت در فروشگاه «شهرما» واقع در بلوار فلسطین نصب شده ‌است تا این فروشگاه سومین فروشگاه مجهز به این طرح باشد. با این کار علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، آلودگی‌های بصری ناشی از تغییر نرخ لحظه‌ای و ثبت آنها به صورت دستی
حذف خواهد شد.
وی افزود: هدف از اجرای این مکانیزم، نظارت دقیق بر کیفیت و قیمت محصول در فروشگاه‌ها، رصد قیمت‌ها از سازمان، امکان تغییر نرخ از دفتر نظارت و همچنین تغییر نرخ اقلام از نوع سنتی به الکترونیکی و در نتیجه رضایتمندی شهروندان است.

بازپیرایی پل عابر پیاده میدان بیت‌المقدس
مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد، بازپیرایی پل عابر پیاده میدان بیت‌المقدس را نیز از دیگر طرح‌های اجرایی این سازمان عنوان‌کرد و گفت: با توجه به قرار گرفتن این پل در مجاورت حرم مطهر رضوی و استفاده شمار زیادی از شهروندان و زائران از آن، سازمان اقدام به زیباسازی و بهسازی این پل عابر پیاده کرده‌است.
محبی بیان‌کرد: به منظور زیباسازی محیط شهری و ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان و زائران بارگاه منور رضوی، علاوه بر تعمیر اساسی و به‌روزرسانی 4 رام پله برقی پل عابر پیاده واقع در میدان بیت‌المقدس  اقدام به بازپیرایی و بهسازی عرشه این پل نیز شده ‌است.
وی با بیان اینکه اولین پل گالری واقع در بلوار احمداباد در سه‌راه راهنمایی و  در سال 94 به بهره‌برداری رسیده‌ و این پل به عنوان دومین پل زیباسازی شده در خدمت شهروندان و زائران قرار گرفته‌است، گفت: سومین پل‌گالری واقع در بلوار احمدآباد روبه‌روی بیمارستان قائم(عج) نیز تا پایان مرداد به بهره‌برداری می‌رسد که امیدواریم با افزایش این فضاهای فرهنگی بستر ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان فراهم شود.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد اظهارکرد: عملیات اجرایی بازپیرایی و تعمیر اساسی پل عابر پیاده روبه‌روی بیمارستان قائم(عج) 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه این پل عابر پیاده در یکی از نقاط پرتردد قرار دارد، به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی ناشی از عملیات اجرایی، با تلاش شبانه‌روزی پیمانکار، این پروژه زودتر از زمان مقرر یعنی بازه زمانی 4 ماهه تکمیل و در خدمت مردم قرار می‌گیرد.
محبی بیان‌کرد: این پل عابر پیاده دارای 4 رام پله برقی، 2 دستگاه آسانسور، اتاق نظارت و  رصد و جاذبه‌های هنری مانند تابلوهای چشم نواز است تا زمینه ارتقای سطح رضایتمندی شهروندان  را فراهم می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code