موضوعات
خراسان رضوی

خون شهیدان چراغ راه کشور است

نویسنده:
رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد، شهردار، مسئولان و فرمانده پایگاه بسیج شهرداری منطقه 4 و رئیس منطقه 2 بنیاد شهید و امور ایثارگران مشهد با خانواده شهید حسن علیمردانی دیدار داشتند.
1396/09/13
به گزارش همشهری، رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد، شهید علمیردانی را مایه افتخار شهر مشهد مقدس دانست و گفت: شهدا ستاره درخشانی بودند که جایشان در این جهان خاکی نبود.
«رمضانعلی فیضی» ادامه داد: خون پاک و مقدس شهدا چراغ راه این کشور است و از خدا می‌خواهم ما را شرمنده این انسان‌های وارسته که علاوه بر دلسوزی برای نظام، دلی به دنیا نداشتند، نکند.
وی خاطرنشان کرد: شهید علیمردانی از فرماندهان متفکر و شجاع جنگ بود و علاوه بر اینکه نقش بی بدیلی در دوران دفاع مقدس داشت. در سرکوبی فتنه‌های داخلی علیه انقلاب اسلامی قبل از آغاز جنگ تحمیلی نیز نقش موثری ایفا کرد.
«غلامرضا غلامی» شهردار منطقه 4 مشهد نیز در این دیدار، شهید حسن علمیردانی را از شخصیت‌های شاخص منطقه دانست و عنوان کرد: ما باید قدردان رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های فرمانده‌هان سلحشور جبهه‌های جنگ حق علیه باطل و انقلاب اسلامی باشیم.
وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم این منطقه رشد کند باید بزرگان آن به همه شناسانده شوند، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم خدمتی در خور شان شهروندان و خانواده‌های شهدای ساکن این منطقه ارائه دهیم و در مسیر خدمت به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی علی بی موسی الرضا (ع) محتاج دعای خیر این عزیزان هستیم.
در پایان این جلسه بنا به درخواست فرزند این شهید بزرگوار، نصب تندیس شهید حسن علیمردانی (سردار چذابه) در خیابان طبرسی جنوبی 35 که در گذشته به نام این شهید مزین شده است، در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه‌4 قرار گرفت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code