موضوعات
خراسان رضوی

خدمات شهرداری منطقه یک در دهه اول محرم

نویسنده:
شهردار منطقه یک مشهد مقدس ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در دهه اول محرم، از برپایی 32 ایستگاه صلواتی در این منطقه خبر داد.
1396/07/17
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، «جواد اصغری» افزود: همزمان با آغاز ماه محرم فضا سازی‌های لازم در این راستا و به طول بیش از 2هزار متر مربع اجرایی شده است.  وی با اشاره به آغاز ماه محرم و در خواست‌های هیات‌های مذهبی به‌منظور برپایی ایستگاه‌های صلواتی، اظهارکرد: به همین منظور مجوز برپایی بیش از 32 ایستگاه صلواتی صادر شده است که نمایندگان شهرداری منطقه یک و آتش‌نشانی ضمن بازدیدهای مستمر از این ایستگاه‌ها، بر رعایت اصول ایمنی، ترافیکی و... آنها نیز نظارت می‌کردند.
 شهردار منطقه یک مشهد ادامه داد: در بیشتر ایستگاه‌های صلواتی عکس شهیدان محله در قالب برنامه‌ای باعنوان «به یاد شهدا» برسر در این ایستگاه‌ها نصب شد؛ همچنین طراحی پوستر خوشنویسی در ایستگاه‌های صلواتی با محتوای سخنان سرور و سالار شهیدان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام بود.
اصغری با بیان اینکه به‌منظور هماهنگی بیشتر برای اجرایی کردن برنامه‌های محرم جلساتی با هیات‌های مذهبی برگزار شده است، گفت: همزمان با شام غریبان هیات‌های مذهبی در منازل شهدا حضور یافته و مراسم عزاداری با شکوهی را برگزار کردند.
وی اضافه کرد: این برنامه با عنوان «منازل النور» اجرا شده است و دسته‌های عزاداری با هماهنگی هیات‌های مذهبی و مساجد، در شام غریبان درمنزل شهید محله خود حضور پیدا کرده و مراسم سربند گذاری از سوی والدین شهدا انجام شد؛ همچنین مراسم تعزیه خوانی و خیمه سوزان نیز در محله آبکوه برگزار شد که این برنامه مورد استقبال شهروندان این منطقه قرار گرفت.   شهردار منطقه یک مشهد افزود: سربند گذاری دانش‌آموزان توسط پدر شهیدان اجرای طرح گفتمان حسینی، نصب پلاک افتخار، حضور دانش آموزان دختر در معراج الشهدا و... نیز از جمله برنامه‌های اجرا شده در این راستا بود.
وی یکی از اقدامات قابل تحسین شهرداری مشهد نصب داربست‌های ویژه اطلاع‌رسانی هیات مذهبی شهر دانست و افزود: در این راستا بیش از 30 داربست در ارتفاع 4 متر و عرض 2 متر در معابر اصلی منطقه نصب شد تا ساماندهی و نظم‌دهی مناسبی را در این حوزه شاهد باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code