موضوعات
خراسان رضوی

حضور مسئولان استانی و شهری در دفتر همشهری به مناسبت روز خبرنگار

نویسنده:
طی چند روز گذشته مسئولان نهادهای مختلف به دفتر روزنامه همشهری خراسان در شهر مشهد آمدند و با اهدای گل و شیرینی روز خبرنگار را به کارکنان این نشریه تبریک گفتند.
1396/05/18
 به گزارش همشهری، نمایندگانی از استانداری خراسان رضوی، آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بسیج رسانه، منتخبان مردم مشهد در شورای پنجم و... مهمان روزنامه شدند و در نشست‌هایی صمیمانه در جریان امور اجرایی «همشهری» قرار گرفتند.
«سید جواد حسینی»، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار خراسان رضوی جزو اولین نفراتی بود که در تحریریه روزنامه همشهری خراسان حضور یافت.
 وی روزنامه همشهری را یکی از نشریات معتبر کشوری خواند و گفت: انتشار ویژه‌نامه‌های این روزنامه در استان‌های مختلف اقدام مثبتی است که پوشش مسائل و مشکلات بومی را در پی خواهد داشت.
حسینی با تقدیر از عملکرد روزنامه همشهری خراسان گفت: اطلاع‌رسانی جامع، نقد منصفانه و آگاهی‌بخشی همه‌جانبه از ویژگی‌های مثبت این رسانه در چند سال اخیر است.
وی افزود: در استانداری خراسان رضوی سعی داریم در راستای سیاست شفاف‌سازی، جلسات را حتی‌الامکان با حضور خبرنگاران برگزار کنیم. این سیاست نتایج خوبی داشته و موجب شده است افکار عمومی در جریان امور استان قرار گیرند.
منتخبان پنجمین دوره شورای شهر مشهد نیز روز گذشته از بخش‌‌های مختلف دفتر روزنامه همشهری خراسان بازدید کردند. «علیرضا شهریاری»، احمد نوروزی، محمدرضا حیدری، احسان اصولی و شهناز رمارم از جمله افرادی بودند که در روز خبرنگار مهمان روزنامه همشهری خراسان شدند.
«شهناز رمارم»، یکی از اعضای منتخب شورای شهر با تبریک روز خبرنگار گفت: رسالت رسانه‌های مکتوب و اینترنتی تاباندن نور افکن به تاریکخانه هاست و نقش شفاف‌سازی فضا و آگاهی دادن به مردم را بر عهده دارد، به همین دلیل نیز رکن چهارم دموکراسی محسوب می‌شود.
وی افزود: در آستانه دوره پنجم شورای شهر مشهد درخواست داریم که همه رسانه‌ها به کمک شهر بیایند و با شفاف سازی و رفع ابهامات به ماندگاری چراغ امیدی که در شهر روشن شده، کمک کنند.
«علیرضا شهریاری»، دیگر عضو شورای شهر نیز گفت: انتظار ما از روزنامه همشهری که بیش از بقیه رسانه‌ها به موضوع مدیریت شهری می‌پردازد این است که با نگاهی علمی مسائل شهر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.
«قاسمعلی خدابنده»، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌ و پرورش خراسان رضوی نیز به همراه دیگر معاونان این اداره در جمع صمیمانه خبرنگاران و عکاسان همشهری خراسان حاضر شدند. این مقام مسئول آموزش را رکن اصلی توسعه خواند و از خبرنگاران خواست مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را منعکس کنند. وی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش خراسان رضوی در حاشیه شهر مشهد گفت: 90 هزار همکار فرهنگی و 60 هزار همکار بازنشسته در سطح استان داریم که ایجاد ارتباط با این قشر دلسوز از جمله وظایف رسانه‌هاست. خدابنده افزود: مطبوعات باید چشم بینا و گوش شنوای جامعه باشند و حرف مردم را به گوش مسئولان برسانند. «یحیی سالاری»، جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) در اقشار بسیج استان خراسان رضوی به همراه دیگر مسئولان بسیج رسانه استان نیز با حضور در دفتر همشهری خراسان رضوی از زحمات و تلاش‌های دست اندرکاران این رسانه قدردانی کردند.
وی گفت: تقاضای ما این است که گفتمان اسلام و انقلاب در رسانه‌ها تقویت شود. برای رسیدن به این هدف باید مشارکت روزنامه نگاران در بخش‌های مختلف بسیج رسانه را افزایش دهیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code