موضوعات
خراسان رضوی

جمعیت هلال احمر تربت جام شعبه برتر استان شد

نویسنده: فرزاد رشتی خراسان‌رضوی-خبرنگار
در همایش تجلیل از برترین های سال 95 جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، جمعیت هلال احمر شهرستان تربت جام به عنوان شعبه برتر در سال 95 معرفی و از رئیس شعبه تربت جام تجلیل شد....
1396/07/12
در همایش تجلیل از برترین های سال 95 جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، جمعیت هلال احمر شهرستان تربت جام به عنوان شعبه برتر در سال 95 معرفی و از رئیس شعبه تربت جام تجلیل شد.
رئیس جمعیت هلال احمر تربت جام گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده از سوی واحد ارزیابی عملکرد جمعیت هلال احمر استان، هلال احمر تربت جام در بین 22 شهرستان به عنوان برتر معرفی شد.
«علی کاظمی» افزود: پایگاه امداد و نجات جاده‌ای خرم آباد و پایگاه موقت راهنمایی مسافران نوروزی تربت جام به عنوان پایگاه برتر معرفی و لوح تندیس و لوح تقدیر به آنها اهدا شد.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر تربت جام از سال 42 فعالیت خود را آغاز کرده گفت: این شعبه از قدیمی‌ترین شعب خراسان بزرگ است. هلال احمر تربت جام دارای 2ساختمان مهم اداری و امدادی است که دارای وسایل و تجهیرات مختلفی برای ارائه خدمات در حوادث و عملیات‌های امداد و نجات است.
وی افزود: با توجه به وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر که خدمت‌رسانی و امدادرسانی به اقشار آسیب دیده جامعه بر اثر حوادث گوناگون است، این جمعیت دارای 630 عضو فعال آموزش دیده خواهر و برادر با تخصص های مختلفی همچون نجات در جاده، آوار، سیلاب، ارتفاع و کوهستان، حوادث صنعتی، کارگاهی و تخصص های اسکان و سرپناه موقت، تغذیه اضطراری، حمایت روانی، پشتیبانی در عملیات امداد و نجات و داوطلبان است.
کاظمی با بیان اینکه بیشتر با حوادثی مانند تصادفات جاده ای و سیلاب مواجه می شویم، گفت: لازم است در این باره از آمادگی همیشگی برخوردار باشیم. بخش امداد و نجات با توجه به حجم بالای فعالیت ها و گستردگی حیطه وظایف علی‌رغم تلاش های فراوان صورت گرفته هنوز هم با مشکلات مهمی مواجه است.
وی بیان‌کرد:  با توجه به حجم بالای حوادث گوناگون و گستردگی جغرافیایی،  ناوگان خودرویی ما نیاز به تقویت دارد که باعث ارائه خدمات مطلوب‌تر خواهد شد.
رئیس جمعیت هلال احمر تربت‌جام ادامه‌داد: این نهاد با توجه به امکانات و تجهیزات و ظرفیت خود به حوادث در راستای وظایف خود پاسخگو بوده است. داوطلبان و اعضای مردمی این جمعیت در عملیات‌ها، حوادث و برنامه‌هایی که مشارکت دارند، با عشق، علاقه و تمام توان و از خودگذشتگی به مردم خدمات می‌دهند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code