موضوعات
خراسان رضوی

جابه‌جایی 16 میلیون مسافر در خط یک قطار شهری مشهد

نویسنده:
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد گفت: در 5 ماهه امسال بیش از 16 میلیون مسافر از طریق خط یک قطار شهری مشهد جابه‌جا شده‌اند....
1396/06/14
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد گفت: در 5 ماهه امسال بیش از 16 میلیون مسافر از طریق خط یک قطار شهری مشهد جابه‌جا شده‌اند.
«قاسم طاهری» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد اظهار کرد: استفاده از خطوط قطار شهری سبب کاهش ترافیک و همچنین آلایندگی‌های محیط زیستی می‌شود.
وی افزود: طی 5 ماهه نخست سال 1396 تعداد 16 میلیون و 85 هزار و 724 نفر از طریق خط یک قطار شهری مشهد جابه‌جا شده‌اند که قطعاً این جابه‌جایی نقش مهمی در کاهش ترافیک و آلایندگی‌های زیست محیطی در مشهد داشته است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد بیان کرد: این تعداد سفر در صورت عدم وجود قطار شهری باید از طریق خودروهای شخصی، اتوبوس و تاکسی انجام می‌شد که در کوتاه‌مدت و بلند مدت مشکلاتی را برای شهروندان فراهم می‌کرد. البته ما امیدواریم با توسعه دیگر خطوط قطار شهری شاهد افزایش جابه‌جایی مسافر از طریق خطوط ریلی باشیم.
طاهری در خصوص پرترددترین ایستگاه‌های خط یک قطار شهری مشهد نیز گفت: در مدت مذکور  پرترددترین ایستگاه‌های خط یک قطار شهری مشهد به ترتیب ایستگاه‌های بسیج، شریعتی، پارک ملت و غدیر بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه در روزهای تعطیل سرویس‌دهی قطار شهری مشهد از ساعت 7 تا 22 است افزود: با توجه به پیش بینی حضور خیل عظیم زائران، شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد برای جابه جایی آسان همراه با آرامش مسافران این سامانه آمادگی کامل دارد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد بیان‌کرد: درخواست ما از شهروندان این است که در صورت امکان برای حضور در هسته مرکزی شهر به خصوص حرم مطهر رضوی از وسایل حمل و نقل عمومی به خصوص قطار شهری استفاده کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code