موضوعات
خراسان رضوی

تسهیل شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران در شاندیز

نویسنده:
شهردار شاندیز به تسهیل شرایط برای حضور سرمایه گذاران خبرداد و گفت: با توجه به ظرفیت ‌های مختلف منطقه در حوزه گردشگری با تعدد درخواست‌های سرمایه‌گذاران برای حضور در این شهر مواجه هستیم. بنابراین بنای مدیریت جدید شهری شاندیز تسهیل در روند صدور مجوزهای مختلف در چارچوب قانون است.
1396/08/20
به گزارش همشهری، «بهرام نکاحی» با اشاره به جمعیت حدود 20 هزار نفری شهر شاندیز گفت: این شهر سالانه پذیرای چند میلیون گردشگر و زائر است اما ردیف، بودجه یا اعتبار خاصی برای این چند میلیون تعریف نشده است.
نکاحی با بیان اینکه ورود این تعداد گردشگر فرصتی برای منطقه است، اظهار کرد: نبود بودجه کافی در این زمینه باعث شده که نتوانیم به نحو شایسته ای از این فرصت بهره برداری کنیم که باید مسئولان برای این منظور ردیف بودجه ای را تعریف کنند.
وی پیگیری شیوه توزیع حق السهم شهرداری ازمالیات بر ارزش افزوده را از برنامه‌های این شهرداری اعلام کرد و گفت: متاسفانه توزیع سهم مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای جمعیت ساکن هر شهر است و در واقع شهرداری شاندیز تاکنون حقوق واقعی خود را در این حوزه دریافت نکرده است.
نکاحی ادامه داد: انتظار داریم مسئولان بر مبنای جمعیت سیالی که وارد این منطقه می‌شود برنامه ریزی کنند تا بتوانیم به نحو شایسته‌ای از مسافران و مجاوران پذیرایی کنیم.
وی مشکلات مالی که هم اکنون این شهرداری با آن درگیر است را ناشی از تکیه بر منابع مالی حوزه ساخت و ساز عنوان کرد و گفت: در حال حاضر اکثر شهرداری‌ها با این چالش در حوزه تامین منابع مالی مواجه هستند که شهرداری شاندیز هم از این قاعده مستثنا نیست.
 نکاحی به تلاش برای ایجاد درآمد با رویکرد گردشگری اشاره کرد و گفت: تغییر نگرش این وضعیت در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم تکیه بر منابع مالی مرتبط بر حوزه ساختمان را محدود کرده و به سوی ایجاد درآمد موازی با رویکرد گردشگری متناسب با موقعیت این شهر برویم.
شهردار شاندیز از بدهی قابل توجه این مجموعه به سازمان پسماند خبر داد و اظهار کرد: بدهی شهرداری شاندیز به دلیل دفن، وجمع‌آوری زباله و انتقال آن به سازمان پسماند است که حجم زیادی از این زباله مربوط به گردشگران است.
وی افزود: با توجه به شرایط موجود انتظار داریم همه نهاد‌های ذیربط بار سنگینی که بر دوش شهرداری تحمیل شده را از دوش شهرداری برداشته تا این نهاد بتواند به تکالیف قانونی و دارای اولویت خود بپردازد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code