موضوعات
خراسان رضوی

ترویج سبك زندگی اسلامی- ایرانی در برنامه «سفره‌های همدلی»

نویسنده: مهدی قرآنی خبرنگار همشهری
نویسنده و كارگردان برنامه تلویزیونی «سفره‌های همدلی» گفت: رسالت اصلی این برنامه انتقال مطالب آموزنده در خصوص سبك زندگی اسلامی- ایرانی است.
1394/04/08
 به گزارش همشهری «حسین فقیه» افزود: این مجموعه به‌صورت گفت‌وگو محور طرح‌ریزی شده و در لحظه افطار مهمان خانه‌های پر مهر مردم است كه رسالت اصلی آن انتقال پیام و مطالب آموزنده متناسب با ماه مبارك رمضان و طرح‌های معنوی با موضوع سبك زندگی اسلامی - ایرانی با توجه به نیاز مخاطبان این برنامه تلوزیونی است.
وی با بیان اینكه این برنامه سومین سال تولید خود را سپری می‌كند اظهار كرد: موضوعاتی كه در سفره‌های همدلی 94 به آن پرداخته می‌شوند شامل نوسفران، طب اسلامی، حرف دل، حرف‌های خودمانی، مسابقه پیامكی، پلاتوهای مجریان و كارشناس دینی است.
فقیه ادامه داد: از دیگر آیتم‌های این مجموعه، نماهای ویژه مرتبط با موضوع‌های برنامه است كه در این آیتم از كارآفرینان موفق خراسانی در حوزه اقتصاد دعوت می‌شود تا در برنامه حضور یابند و با پرداختن به موضوع تولید ملی و اقتصاد مقاومتی این آیتم تهیه و تولید می‌شود. وی افزود: نگرش در سفره‌های همدلی 94 نسبت به سال‌های گذشته خود تا حدی تغییر كرده و سعی شده تا در این مجموعه از مسائل مرتبط و مورد نیاز جوانان از دریچه دین استفاده شود. همچنین در این برنامه به سؤالات، خواسته‌ها و نیاز‌های مخاطبان نیز پاسخ داده می‌شود.
این نویسنده به آیتم شهدا كه مورد استقبال مخاطبان بسیاری قرار گرفته اشاره كرد و گفت: در این آیتم سعی می‌شود تا مخاطبان را با زندگی، دستاورد‌ها، سیره، اهداف و آرمان‌های شهدا آشنا سازیم و از سوی دیگر با تولید این بخش رنگ و بوی برنامه با حال و هوای شهدا آمیخته می‌شود.
وی ادامه داد: از دیگر اهداف تولید این برنامه استفاده از توان جوانان علاقه‌مند و با استعداد خراسانی در زمینه اجراست. همچنین برای جذابیت این مجموعه همه ساله از مجریان مطرح كشوری در این برنامه دعوت می‌شود. این اقدام به منزله استفاده نكردن از مجریان خراسانی و نادیده گرفتن توانایی آنان نیست، بلكه به خواست مخاطبانی است كه با برنامه سفره‌های همدلی ارتباط دارند.
مجری برنامه تلویزیونی سفره‌های همدلی نیز در خصوص انتخاب این برنامه برای اجرا گفت: به علت علاقه بسیار زیاد من به مشهد مقدس و وجود بارگاه امام رضا(ع) این برنامه را برای اجرا انتخاب كردم و همچنین از اینكه برای سومین مرتبه در این برنامه حضور پیدا كرده‌ام بسیار خوشحال هستم.
«ارسیا صنعتی» با بیان اینكه سفره‌های همدلی 94 نسبت به سال‌های گذشته، آیتم محور‌تر شده است اظهار كرد: در این مجموعه سعی شده تا با دعوت از مهمانان استانی و بازیگران عرصه سینما و تلویزیون، تنوع مطلوبی ایجاد و از سخنان طولانی مجری پرهیز شود تا برنامه برای مخاطبان خسته‌كننده نباشد.
وی ادامه داد: اگرچه این برنامه در حد برنامه‌های پایتخت نیست ولی توانسته در بین مجموعه‌های تولید شده در سطح استان‌ها مطرح شود زیرا از كیفیت مطلوبی برخوردار است و همچنین توانسته مخاطبان بسیاری را جذب كند.
صنعتی گفت: از مشكلات اصلی این برنامه كمبود منابع مالی است كه با تلاش و همكاری اعضا و دست‌اندركاران این برنامه توانسته سومین سال تولید خود را داشته باشد. همچنین سفره‌های همدلی 94  از  دكور مطلوب، آیتم‌های مناسب و نیروی جوان با ذوق و سلیقه بسیار عالی برخوردار است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code