موضوعات
خراسان رضوی

تجهیز و افتتاح7 کانون فرهنگی مساجد در نیشابور

نویسنده:
همزمان با دهه کرامت 7 باب کانون فرهنگی و هنری مساجد نیشابور با حضور امام جمعه، فرماندار، نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان تجهیز و افتتاح شد.
1396/05/15
به گزارش همشهری، مسئول دفتر ویژه نمایندگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه در این مراسم اظهارکرد: تعداد کل مساجد شهرستان 637 باب است.
حجت الاسلام «هادی حسین آبادی» افزود: در 150 مسجد نیشابور کانون فرهنگی و هنری فعال شده است که از این تعداد 55 باب شامل کانون‌های شهری و95 باب شامل کانون‌های روستایی است.
وی با بیان اینکه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه 81 کتابخانه، 71 کتابخانه مخزن‌دار و 41 کتابخانه باز فعال است گفت: همچنین 5 هسته‌ پژوهشی، 6 باب خانه‌، 100 مجری طرح تلاوت نور مساجد، 19نشریه تجربی، 2 باب کانون مصلی و 3 باب کانون تخصصی و 2 خانه دیجیتال نیز راه‌اندازی شده است.
حسن‌آبادی اضافه‌کرد: 7 کانون فرهنگی و هنری مساجد شهرستان‌های نیشابور و فیروزه  شامل کانون فرهنگی و هنری ولیعصر، عمار، شهدای مدافع حرم، امام خامنه‌ای، رحمه للعالمین، شهدای شهرک رضویه، و امام حسن مجتبی(ع)، همزمان با دهه کرامت افتتاح شد.
وی بیان‌کرد: تجهیزات اهدایی به کانون‌ها شامل 14 عدد قفسه کتاب،7 میز کامپیوتر، 7 میز مطالعه، 28 صندلی مطالعه، 7 دستگاه رایانه، 7 دوربین عکاسی و 7 عدد تابلو کانون است که سهم هر کانون 2 قفسه، یک میز و 4صندلی، یک رایانه و یک دوربین عکاسی می‌شود.
مسئول دفتر ویژه نمایندگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نیشابور و فیروزه عنوان‌کرد: این تجهیزات برای 7 باب کانون فرهنگی و هنری مساجد، با اعتباری بالغ بر 190میلیون ریال خریداری و با حضور مسئولان شهرستان تحویل متولیان کانون‌ها شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code