موضوعات
خراسان رضوی

تجلیل از آمران به معروف برتر در خراسان‌رضوی

نویسنده:
معاون فرهنگی دادگستری خراسان رضوی از تجلیل آمران به معروف برتر در این استان خبر داد.
1396/07/18
به گزارش همشهری، حجت الاسلام «علی فروتنی» در حاشیه همایش تقدیر از آمران به معروف و ناهیان از منکر برتر سازمان‌های قضایی و نظامی استان با اشاره به جایگاه والای این فریضه واجب افزود: تأکیدات ائمه معصومین (علیهم السلام) و وجود آیات و روایات متعدد در این زمینه نشان دهنده اهمیت این فریضه در شرع مقدس اسلام است.
وی با تاکید بر اینکه در صورتیکه همه ما به درستی به وظیفه شرعی و قانونی خود چه به عنوان شهروند و چه به عنوان مسئول عمل کنیم شاهد ارتقای همه جانبه جامعه به ویژه در زمینه اخلاقی و معنوی خواهیم بود گفت: این ارتقای اخلاقی و معنوی جامعه قطعا در تمامی حوزه‌ها تأثیرات مثبت خود را برجای خواهد گذاشت.
وی بیان‌کرد: توجه بیش از پیش به فریضه امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند محور اقدام‌ها و فعالیت‌ها قرار گیرد.
وی ترویج گفتمان الگو و معرفی الگوهای شاخص در این زمینه را از نکاتی دانست که می‌تواند به صورت راهبردی مورد توجه کارشناسان و مسئولان قرار گیرد و معرفی الگوهای معنوی و اخلاقی می‌تواند در آشنایی هرچه بیشتر جوانان با مفاهیم ارزشمند اسلامی مؤثر واقع شود.
حجت الاسلام فروتنی با تشریح اقدامات دادگستری خراسان رضوی در زمینه امور فرهنگی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: در سایه حمایت‌های ریاست کل دادگستری استان و تلاش خالصانه کارشناسان و دست اندر کاران و همراهی قضات شریف و کارکنان خدوم، شاهد اجرای برنامه‌های بسیار خوب در حوزه‌های قضایی هستیم. در این زمینه معاونت فرهنگی، پایگاه بسیج، مدیریت روابط عمومی، معاونت پیشگیری از جرم و دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر نقش بسزایی برعهده دارند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره «مفلحون» گفت: با در نظر گرفتن شاخص‌های متعدد کمی و کیفی تعدادی از همکاران محترم قضایی و اداری به‌عنوان افراد نمونه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در دادگستری استان و مورد تقدیر قرار گرفتند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code