موضوعات
خراسان رضوی

ایجاد 1500 فرصت شغلی در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون

نویسنده: اویس چهاریاری خراسان‌رضوی- خبرنگار
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به فعالیت گسترده این منطقه در شرق کشور و موقعیت ویژه آن در نقطه صفر مرزی، توانسته‌ایم برای بیش از 1500 نفر از نیروهای بومی و محلی شهرستان تایباد شغل ایجاد کنیم.
1396/05/18
«ناصرالدین گرامی» در حاشیه بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از منطقه ویژه دوغارون افزود: روزانه 600 کامیون انواع کالا را از مرز دوغارون به مقصد کشور افغانستان صادر می‌کنند.  وی با بیان اینکه امنیت تولید در شهرک‌های صنعتی باعث رشد اشتغال در این مکان‌ها می‌شود، عنوان‌کرد: در همین راستا در سه ماه اول امسال شاهد رشد 400 درصدی اشتغال و 17 درصدی تردد کامیون‌های ایرانی و افغانستانی در این محور بوده ایم. گرامی گفت: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون کانونی فعال برای همکاری‌های مشترک اقتصادی بین المللی در همه زمینه‌های سرمایه گذاری و کاهش هزینه‌های تولیدی به منظور ورود به بازار‌های رقابتی جهانی است. مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و رشد اشتغال، توسعه منطقه‌ و ایجاد قطب‌های اقتصادی و صنعتی، تامین امنیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و ارتقای سطح تکنولوژی و بهره گیری از فناوری‌های برتر و نوین اقتصادی از مهمترین اهداف تشکیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون است.  وی همچنین با اشاره به عمده فعالیت‌های این منطقه نیز گفت: فعالیت‌ها در 3 محور کارگری، کارمندی و کارفرمایی بوده که در بخش کارگری بیشتر نیروها بومی هستند و این موضوع بستری برای ایجاد اشتغال در شهرک صنعتی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در این بازدید گفت: در کشور بیش از900 شهرک صنعتی فعال است که 800 هزار فرصت شغلی در آنها ایجاد شده است.
«علی یزدانی» افزود: وزارت صنعت و معدن پرداخت تسهیلات آموزشی برای160 هزار نفر در شهرک‌های صنعتی را عهده‌دار است که در این راستا، در مناطق محروم صد در صد هزینه آموزش و 50 درصد هزینه طرح‌های تحقیقاتی و80 درصد طرح‌های تشویق سرمایه‌گذار را در بر می‌گیرد.
وی همچنین بر لزوم تکمیل زیر ساخت‌های شهرک صنعتی تایباد تاکید کرد و گفت: یکی از مأموریت‌های اصلی دولت در حوزه تحول زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی  این است که شرایطی را فراهم کند تا سرمایه دار بدون هیچ دغدغه ای بتواند در این اماکن سرمایه گذاری کند.
وی با اشاره به برنامه دولت در حمایت از بنگاه‌های کوچک در شهرک‌های صنعتی افزود: پرداخت تسهیلات بانکی ارزان و آسان از دیگر اقدام‌های دولت در حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرک‌های صنعتی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code