موضوعات
خراسان رضوی

ایجاد 100 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در خراسان‌رضوی

نویسنده:
مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: امسال ۹۰۰ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در کشور ایجاد می‌شود که سهم خراسان رضوی ۱۰۰ صندوق است.
1396/05/16
 به گزارش همشهری، «محمدرضا قدسی» در نشست مشترک مدیران صندوق کار آفرینی امید و مسئولان ترویج جهاد کشاورزی خراسان رضوی، افزود: صندوق‌های اعتبارات خرد در روستاهای استان به منظور اشتغال زنان روستایی ایجاد می‌شود.
مدیر توانمند سازی صندوق کارآفرینی امید کشور نیز در این جلسه گفت: حضور صندوق‌های اعتبارات خرد کمک می‌کند تا زمینه پرداخت تسهیلات خرد با ضمانت آسان در روستاها فراهم شود.
«علی همتی» افزود: در سال‌های 94 و 95 تعداد 600 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در 15 استان کشور تشکیل شد که تسهیلات اعطایی به آنها ابتدا 15 میلیون تومان بود. امسال این رقم به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.
وی ادامه داد: امیدواریم در سال‌های 96 و 97 نیز 900 صندوق دیگر در 16 استان باقیمانده تشکیل شود.  کارشناس دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاوزی نیز در این جلسه اظهارکرد: تشکیل صندوق اعتبارات خرد محلی ظرفیت خوبی است و به همدلی و همکاری فراوانی نیاز دارد و فرصت خوبی برای یک کار موثر و مفید در کشوربه شمار می‌رود..
«فاطمه قاسمی» افزود: در این راستا به مشاوره‌های فنی و اجرایی، استفاده از مدرسان و کارگاه‌های آموزشی و پایش در اجرای برنامه‌های تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی تاکید می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code