موضوعات
خراسان رضوی

افزایش 16 درصدی ماموریت‌های اورژانس سبزوار

نویسنده:
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار از افزایش 16 درصدی ماموریت‌های اورژانس و تعداد مصدومان حوادث ترافیکی در ‌نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
1396/07/11
«علی شریفان» با بیان اینکه در ۶ ماه نخست سال ۹۶ تعداد 14 هزار و 723 ماموریت از سوی اورژانس 115 در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و وگداورزن انجام شده است، افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است. وی ادامه داد: در مجموع در این مدت به ۱۶ هزار و 437 نفر نفر خدمات اورژانسی ارائه شده است که از این تعداد 3هزار ۳۵۰‌نفر  در حوادث ترافیکی شهری و جاده ای مصدوم شدند. وی با اشاره به افزایش حوادث ترافیکی در این شهرستان گفت: متأسفانه در این‌مدت در حوادث شهری و جاده ای 42 نفر در محل حادثه فوت شدند که 47 درصد فوت شدگان مربوط در تصادفات محور اصلی تهران – مشهد بوده‌اند.
مدیر مرکز اورژانس سبزوار اظهار کرد: میانگین مدت زمان رسیدن آمبولانس‌های اورژانس 115 در 6 ماه نخست سال بر بالین مصدومان و بیماران در شهر سبزوار 5 دقیقه و در جاده اصلی و فرعی 9 دقیقه است که استاندارد کشوری این زمان در شهرها 8 دقیقه و در جاده‌های اصلی 14 دقیقه و در جاده‌های فرعی و روستایی کمتر از 20 دقیقه است.
شریفان با بیان اینکه در 6 ماه ابتدایی سال 49 مأموریت از سوی اورژانس هوایی انجام شده است، عنوان کرد: در این ماموریت‌ها به 82 مصدوم و بیمار اورژانسی ارائه خدمت شده است.
وی ادامه داد: همچنین اتوبوس آمبولانس نیز در این مدت 21 مأموریت داشته که 134 مصدوم حوادث ترافیکی را منتقل کرده است.
وی‌ با بیان اینکه روزانه حدود 450 تماس با اورژانس 115 گرفته می‌شود که منجر به اعزام 70 آمبولانس می‌شود،  اضافه کرد: متأسفانه روزانه حدود 30 مورد مزاحمت تلفنی به اورژانس داریم که منجر به 4 مورد اعزام کاذب می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code