موضوعات
خراسان رضوی

افتتاح فاز دوم زائر شهر رضوی تا پایان سال 96

نویسنده:
معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی از افتتاح و بهره‌برداری فاز دوم زائر شهر رضوی تا پایان سال 96 خبر داد.
1396/06/22
به گزارش آستان نیوز، مهندس «خلیل اکبری» با بیان اینکه مراحل عمرانی احداث پروژه زائر شهر رضوی در راستای کمک به زائران و همچنین عمل به نیات واقفان در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: فاز نخست این پروژه عمرانی با نگاه عام المنفعه و با هدف فراهم آوردن شرایط اسکان مطلوب و آسان برای زائران حضرت رضا علیه‌السلام به‌ویژه محرومان، همزمان با میلاد با سعادت امام (ع)توسط تولیت آستان قدس رضوی به بهره‌برداری رسید.
وی ضمن اعلام خبر بهره‌برداری از فاز دوم این طرح تا پایان سال جاری، تصریح کرد: این پروژه تا کنون 35 درصد پیشرفت داشته و تلاش ما بر این است تا در این زائر شهر خدمات و امکانات رفاهی مطلوبی را در شأن میهمانان حضرت رضا علیه‌السلام فراهم آوریم.
وی در ادامه به اجرای پروژه مسکن زوج‌های جوان اشاره و بیان کرد: این طرح در زمستان سال 95 به منظور تسهیل در امر ازدواج جوانان کلنگ زنی شده و خوشبختانه تاکنون نیز پیشرفت قابل‌توجهی داشته است.
مهندس اکبری اضافه کرد: در طرح مسکن زوج‌های جوان، واحدهای مسکونی به متراژ 50 تا 60 متر احداث می‌شوند که پس از پایان پروژه این واحدها در اختیار زوج‌های جوان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه اساس اقتصاد آستان قدس رضوی بر پایه وقف و نذر استوار است، اظهار کرد: اجرای طرح‌های خیرخواهانه و عام‌المنفعه قطعا باعث تشویق خیران به انجام عمل وقف و در نتیجه ترویج فرهنگ نوع دوستی در جامعه خواهد شد، چرا که خیران و واقفان با مشارکت در این طرح‌ها بازتاب عمل خیر خود را به وضوح مشاهده می‌کنند.
معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی افزایش بهره‌وری در موقوفات را یکی دیگر از وظایف این معاونت معرفی و عنوان کرد: توجه و تلاش برای افزایش بهره‌وری در موقوفات، برای جامه عمل پوشاندن به نیات واقفان در مجموعه آستان قدس رضوی ضروری است.
مهندس اکبری گفت: بیشتر موقوفات آستان قدس رضوی در قالب زمین یا ساختمان هستند که با افزایش بهره‌وری آن می‌توان شرایط بهتری را برای استفاده از این زمین‌ها و ساختمان‌ها فراهم کرد. بنابراین معاونت فنی و عمران موقوفات آستان قدس با احداث بنا، سرمایه گذاری یا بعضا اجرای طرح‌هایی عمرانی که بر روی زمین‌ها انجام می‌دهد، تلاش می‌کند شرایط بهتری را برای تحقق نیات واقف فراهم آورد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code