موضوعات
خراسان رضوی

استمرار حرکت بسیج در مسیر سازندگی و خدمت رسانی

نویسنده:
رئیس بسیج حقوقدانان خراسان‌رضوی بر لزوم استمرار حرکت بسیج بر مدار سازندگی تأکید کرد.
1396/06/22
به گزارش همشهری، «محمد مهدی فدوی» در جلسه شورای معاونان مشاوران سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی با اشاره به شرایط حساس کنونی کشور افزود: اکنون در یک پیچ تاریخی قرار داریم و در این میان ایران اسلامی با بهره گیری از روحیه کار، تلاش جهادی و فرهنگ بسیجی باید بتواند نقش خود را به ویژه با تأکید بر مناسبات آینده جهانی ایفا کند.
وی گفتمان حاکم بر سازمان بسیج به ویژه بسیح حقوقدانان را خدمت به مردم با شعار «نهضت خدمت رسانی عمومی» عنوان کرد و افزود: با توجه به وجود گفتمان ارزشمند حاکم بر این مجموعه به دنبال تبدیل گفتمان به اقدام و عمل هستیم و امیدواریم که با اقدامات در دست انجام، در آینده حرف‌های بیشتری برای گفتن وجود داشته باشد.
دکتر فدوی ارتقای آگاهی‌های حقوقی و عمومی شهروندان را یکی از ضروریات کنونی دانست و افزود: جامعه حقوقی موظف است در این زمینه گام‌های مؤثری بردارد و تلاش مضاعفی به‌خرج دهد زیراکه تک تک ما در قبال جامعه مسئول هستیم.
 وی توجه به مفاهیمی مانند « بهداشت حقوقی» را ضروری دانست و افزود: در همین زمینه نیازمند یک حرکت جهادی و فراگیر و فرهنگ سازی هستیم تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای شاخص‌های بهداشت حقوقی فردی و اجتماعی باشیم.
رئیس بسیج حقوقدانان خراسان‌رضوی وظیفه فرهیختگان در جامعه را بسیار سنگین دانست و افزود: جامعه برای پیشرفت و تحرک، نیازمند تلاش فرهیختگان و صاحبان علم و اندیشه است. حقوقدانان نیز به عنوان بخش مهمی از جامعه فرهیخته کشور می‌توانند نقش مؤثر خود را در قبال مردم ایفا کنند.
وی شناساندن حقوق واقعی شهروندان را به آنها از مواردی دانست که باید مورد اهتمام قرار گیرد چه آنکه در صورت آگاهی مردم از حقوق، تکالیف و وظایف شهروندی، شاهد کاهش تناضعات اجتماعی – حقوقی خواهیم بود.
دکتر فدوی یکی از راهبردهای سازمان بسیج حقوقدانان استان را پیگیری منطقی و قانونی مطالبات عمومی براساس منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی دانست و افزود: خوشبختانه آحاد جامعه همه خود را بسیجی می‌دانند و همین همگرایی فرهنگی موجب موفقیت عملی اقدامات و افزایش حمایت‌های معنوی خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code