موضوعات
خراسان رضوی

اجرای4 پروژه فضای سبز در منطقه3 مشهد

نویسنده:
تا پایان تابستان 4 پروژه توسعه فضای سبز شهری با اعتباری بالغ بر بیش از 22 میلیارد ریال در محله‌های کم برخوردار منطقه 3 به بهره برداری می‌رسد...
1396/06/19
 تا پایان تابستان 4 پروژه توسعه فضای سبز شهری با اعتباری بالغ بر بیش از 22 میلیارد ریال در محله‌های کم برخوردار منطقه 3 به بهره برداری می‌رسد.
شهردار منطقه 3 با اعلام این خبر افزود: نگرش مدیریت شهری، رسیدگی جدی به محله‌های کمتر توسعه یافته شهری است و این امر موجب شده است که علاوه بر اختصاص اعتبارات مناسب در سال‌های اخیر، تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های امنیتی، بهداشتی و فرهنگی در این محله‌ها بیش از گذشته شتاب بگیرید.
به گزارش همشهری، «مجتبی زمانیان وحیدی» با بیان اینکه پهنه گسترده محله‌های کم برخوردار در منطقه 3 آن را مبدل به حاشیه‌ای ترین منطقه شهری در مشهد کرده است گفت: مدیریت شهری، تمرکز و نگاه ویژه‌ای به این منطقه داشته است که نتیجه آن بهره‌برداری از 20 بوستان طی 3 سال اخیر در این منطقه است.
زمانیان با اشاره به اتمام فاز سوم پارک رسالت در محله کم برخوردار سیس‌آباد اظهارکرد: برای ایجاد این پروژه 6 میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده است که پس از پایان آن، 5 هزار مترمربع به فضای سبز منطقه افزوده شد.
شهردار منطقه 3 مشهد همچنین به بهره‌برداری از 2 فاز بوستان خطی «دروی» و خیابان شهید محبی نیز اشاره‌ کرد و گفت: بیش از 8 میلیارد ریال برای فاز 5 بوستان دروی در نظر گرفته شد. مساحت این پروژه 15هزار مترمربع است.
وی ادامه داد: 7 میلیارد و 300 میلیون ریال نیز در در پروژه‌های بوستان‌های محله دروی خیابان شهید محبی و تقاطع میدان بار نوغان و رسالت هزینه شده است.
شهردار منطقه 3 مشهد در ادامه با بیان اینکه تکمیل و تجهیز بوستان بزرگ بهار در دستور کار شهرداری قرار دارد گفت: بزرگترین پارک موضوعی کشور در مساحت 82 هکتار با عنوان بوستان «بهار» در مشهد در حال ساخت است.
وی اضافه‌کرد: فضاهای سبز در شهرها، به ویژه در شهرهای بزرگ و صنعتی، دارای عملکردهای مختلفی هستند. فضاهای سبز از یک سو موجب بهبود وضعیت زیست‌محیطی شهرها می‌شود و از سوی دیگر شرایط مناسبی را برای گذران اوقات فراغت شهروندان تعبیه می‌کند. علاوه بر اینها، با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در ایجاد بهداشت و امنیت محیط نیز تاثیر بسزایی دارند.

صدور 712 اخطاریه
زمانیان وحیدی در ادامه به موضوع سد معبر در منطقه نیز اشاره‌کرد و گفت: با توجه به اهمیت زیبایی بصری شهر و رفع مزاحمت برای شهروندان در 4ماهه اول سال 712 اخطاریه جمع آوری اجناس سد معبر در منطقه 3 صادر شده است.  وی با بیان اینکه سدمعبر یکی از مشکلات اساسی شهرها محسوب می‌شود و رفع آن یکی از وظایف اصلی شهرداری‌ است، گفت: هر روز افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی می‌شوند که شهرداری بنا به وظیفه مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد و رفع سد معبر است. شهردار منطقه 3 عنوان‌کرد: استفاده خصوصی شهروندان از خیابان‌ها امری ناصحیح است و این امر مستلزم آموزش فرهنگ شهروندی است.  وی بیان کرد: در راستای پیشگیری از  سد معبر از ابتدای سال 96 تاکنون بیش از 5هزار برشور و اطلاعیه رفع سد معبر در منطقه توزیع شده است.
زمانیان وحیدی سد معبر را یکی معضلات اجتماعی دانست و عنوان‌کرد: طی 4 ماه اخیر 2130 مورد قبض جریمه خودروهای پارک شده در پیاده‌رو از سوی عامل راهور که به نحوی برای شهروندان مزاحمت داشتند، صادر و تعدادی از آنها جمع‌آوری و به پارکینگ منتقل شدند.  وی در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه رفع سد معبر اظهارکرد: تاکنون جمع‌آوری 234 مورد دست فروش، صدور 712 مورد قبض جمع‌آوری اجناس و 343 قلم اجناس سرقتی نیز در منطقه انجام و مراتب قانونی آنها طی شده است.  شهردار منطقه 3، در پایان افزود: در صورت توجه نکردن به ساز و کار مناسب در این زمینه، تبلیغات شهری به جای آرامش، تنوع و زیبایی خود مبدل به عامل ناآرامی، یکنواختی و زشتی می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code