موضوعات
خراسان جنوبی

پیگیری واگذاری 100 هکتار ازاراضی سد رزه درمیان

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: واگذاری 100 هکتار از اراضی پایین دست سد رزه این شهرستان برای رونق کشاورزی و استفاده بهینه از آب سد پیگیری می‌شود.
1396/07/18
به گزارش ایرنا، «وحید ضیائیان احمدی» در بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اراضی پایین دست سد رزه شهرستان، افزود: تاکنون 28 هکتار از اراضی پایین دست این سد به کشاورزان واگذار شده که در این اراضی نهال عناب و انار کشت شده است.
وی با بیان اینکه تسطیح این اراضی، خاکبرداری و اصلاح خاک و اجرای روش‌های نوین آبیاری توسط جهادکشاورزی انجام می‌شود، گفت: خاک برخی از مناطق این اراضی مرغوب نیست و  اصلاح خاک اراضی توسط جهاد کشاورزی در حال انجام است.
وی ادامه داد: برای انتقال آب به این اراضی 22/5 کیلومتر خط انتقال آب توسط آب منطقه ای خراسان جنوبی انجام شده است.
وی با بیان اینکه شرکت تعاونی سد رزه شهرستان با سرمایه 977 میلیون ریال در حال حاضر 137 عضو دارد، گفت: سهامداران شرکت فعالیت مناسبی ندارند که تغییر اعضا و سهامداران در دست بررسی و اقدام است.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان عنوان کرد: سد رزه از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است که با توسعه آن در آینده نزدیک به کانون اشتغال تبدیل خواهد شد تاکنون جهاد کشاورزی اقدامات خوبی در این اراضی انجام داده است.
ضیائیان احمدی یادآور شد: در این بازدید مقرر شد افرا بسیجی روستاهای «رزه و مورتیغ» نیز در صورت تمایل عضو شرکت تعاونی سد رزه شوند.
سد رزه به علت وجود آب، مواد غذایی و امنیت، زیستگاه مناسبی برای پرندگان مهاجر است.
این سد، بزرگترین سازه آبی خراسان جنوبی است که با ظرفیت آبگیری 24 میلیون متر مکعب در 60 کیلومتری شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان واقع شده است و هم اکنون هشت میلیون متر‌مکعب آب دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code