موضوعات
خراسان جنوبی

پرداخت تسهیلات به 300 طرح تولیدی

نویسنده:
استاندار خراسان جنوبی گفت: از ۶۷۹ طرح معرفی شده کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به بانک‌ها در سال گذشته، به بیش از ۳۰۰ طرح واجد شرایط درقالب طرح رونق و به منظور حفظ اشتغال وافزایش تولید، تسهیلات پرداخت شد.
1396/04/19
به گزارش همشهری، «سید علی اکبر پرویزی» افزود: در این زمینه به 3طرح بزرگ سیمان باقران، فولاد قاین و كك طبس تسهیلات
پرداخت شد.
وی با بیان به این‌که ۷۵ درصد کل تسهیلات مربوط به طرح‌ها محقق شده است اظهار کرد: از این مقدار، حدود ۷۰ درصد صرف خرید مواد اولیه و ۲۹ درصد صرف پرداخت معوقات بانكی شد.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به اینکه در بودجه امسال بخشی از منابع برای كمك به طرح‌های تولیدی دارای توجیه اقتصادی، اختصاص یافته است، افزود: با رعایت قوانین و مقررات، تسهیلات لازم برای رونق تولید، پیش‌بینی و پرداخت می‌شود.  وی همچنین از مدیران بانک‌های استان خواست که تجارب مدیریتی خود را برای بهره گیری حداكثری از منابع ملی و صندوق توسعه ملی برای كمك به صنایع استان به كار گیرند. همچنین مدیران بانک‌ها نسبت به تجدید ارزیابی از واحدهای تولیدی و بازنگری طرح‌های قابل احیاء یا قابل تبدیل به صنایع دیگر که در تملیک بانك‌ها هستند اقدام كنند تا شاهد رونق اشتغال و تولید دراستان باشیم.  
وی تأکید کرد: مسئولان سیاسی و اجرایی توجه کنند تا با كمك اتاق بازرگانی و اصناف، شرایط مطلوب تری در حوزه صادرات فراهم شود . پرویزی، با اعلام آمادگی استانداری در تقبل پرداخت سود تسهیلات واحدهای تولیدی دارای توجیه اقتصادی برای استان، تاکیدکرد: کمك‌های فنی و اعتباری در بخش‌هایی چون صندوق كشاورزی و تعاونی‌های خرد زنان روستایی و طرح های زیرساختی واحدهای تولیدی هزینه شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code