موضوعات
خراسان جنوبی

نمونه گیری سبب توقف تانکرهای سوخت در مرز ماهیرود شد

نویسنده:
مدیر گمرک ماهیرود در خراسان جنوبی گفت: طولانی شدن روند نمونه گیری از تانکرهای سوخت توسط مسئولان افغان، عامل توقف و سرگردانی راننده های کامیون در مرز ماهیرود (میل 78) شده است....
1396/05/22
    مدیر گمرک ماهیرود در خراسان جنوبی گفت: طولانی شدن روند نمونه گیری از تانکرهای سوخت توسط مسئولان افغان، عامل توقف و سرگردانی راننده های کامیون در مرز ماهیرود (میل 78) شده است.
علی اکبر کیانی علی آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر 172 کامیون در افغانستان، 123 کامیون در گمرک ماهیرود و حدود 500 کامیون در استان خراسان جنوبی مستقر هستند تا نسبت به انجام آزمایش های مورد نیاز اقدام شود.
وی نمونه گیری و انجام آزمایش ها توسط مسئولان افغان را سبب توقف کامیون ها دانست و گفت: این موضوع از طریق وزارت امور خارجه، استانداری خراسان جنوبی، گمرک و سایر دستگاه ها در حال پیگیری است تا جواب نمونه ها هرچه سریعتر ارایه شود.
وی بیان کرد: هر محموله ای در مرز برای انجام آزمایش و نمونه گیری باید دوره ای را به اتمام برساند و در زمینه سوخت نیز گروهی از افغانستان در مرز ماهیرود مستقر شده و آزمایش های لازم در حال انجام است.
مدیر گمرک ماهیرود افزود: انواع فرآورده های سوختی درجه بندی شده و از نظر جمهوری اسلامی ایران تایید شده و دارای کد استاندارد است.
وی یادآور شد: از آنجا که افغانستان به دلیل نداشتن برخی فناوری های آزمایشگاهی باید نمونه گیری را به هرات، پاکستان و هند واگذار کند این عامل سبب تاخیر در ارایه جواب آزمایش ها شده است.
وی عنوان کرد: مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه بلاتکلیف هستند و موضوع از طریق وزارت امور خارجه با والی و مسئولان افغانستان در حال پیگیری است.
استان خراسان جنوبی چهار بازارچه مرزی دارد که بازارچه ماهیرود (میل 78) با 2 معبر پایانه مرزی و بازارچه فعال است و بازارچه های گلورده (میل 73)، دوکوهانه و یزدان از جانب افغانستان
غیرفعال است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code