موضوعات
خراسان جنوبی

مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی شد

نویسنده:
«محمد مهدی مروج الشریعه» با رای اعتماد هیات دولت، استاندار خراسان جنوبی شد.
1396/06/25
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» تشکیل شد، استانداران جدید 7استان کشور انتخاب شدند.
براساس رای هیات دولت، فریدون همتی استاندار هرمزگان، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، موسی خادمی استاندار لرستان، محمدمهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی، اسماعیل تبادار استاندار فارس، محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و محمدعلی نجفی به عنوان استاندار البرز از هیات وزیران رای اعتماد گرفتند.
هیات دولت همچنین از زحمات استانداران قبلی تشکر کرد. محمدمهدی مروج الشریعه پیش از این معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی را عهده دار بود.
وی سابقه معاونت برنامه ریزی استانداری سیستان و بلوچستان و معاونت برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی را در کارنامه دارد.

استاندار جدید خراسان‌ جنوبی را بیشتر بشناسیم
مروج الشریعه متولد 1336 در شهرستان نیشابور  و دارای فوق لیسانس جغرافیا (برنامه ریزی منطقه ای و روستایی) و در مرحله دفاع از رساله دکترا با گرایش مدیریت و برنامه ریزی شهری است. وی زمستان سال 94 با حکم وزیر کشور به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی منصوب شد و پیش از آن مدیرکل برنامه ریزی و مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی را بر عهده داشت. از سوابق اجرایی و شغلی مروج الشریعه می‌توان به خدمت وی در مسئولیت‌هایی از جمله مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از سال 89 تا 92 و معاون برنامه‌ریزی استانداری‌های خراسان رضوی، لرستان و سیستان و بلوچستان از سال 81 تا 89 اشاره کرد. مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان بزرگ، مدیرکل حوزه جنوب خراسان و سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری خراسان از سال 75 تا 81 از دیگر مسئولیت‌های وی است. مروج‌الشریعه استاندار جدید خراسان جنوبی همچنین مسئول اجرای طرح توسعه جنوب خراسان شامل 6 شهرستان گناباد، قائن، بیرجند، نهبندان، فردوس و طبس و مدیر کل طرح و برنامه ریزی استانداری خراسان بزرگ را از 1371تا 1377 در پرونده کاری خود دارد. وی همچنین در جهاد سازندگی استان خراسان بزرگ از 1358 تا 1371 مشغول به خدمت بوده است. محمد مهدی مروج الشریعه که در دولت‌های مختلف مسئولیت داشته و مسلط به امور استانداری و مدیریت استان هاست، به عنوان چهره ای معتدل شناخته می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code