موضوعات
خراسان جنوبی

فرماندار بشرویه: رفع مشکل آب و فاضلاب بخش ارسک از اولویت‌های شهرستان است

نویسنده:
فرماندار بشرویه با توجه به فصل تابستان نسبت به رفع مشکل آب و فاضلاب بخش ارسک تاکید کرد و گفت: رفع این چالش یکی از مهم ترین اولویت‌های شهرستان است.
1396/05/01
به گزارش ایرنا، «علیرضا زمانزاده»، در آیین تکریم و معارفه مدیر آب و فاضلاب (آبفا)بشرویه افزود: امور آب و فاضلاب بخش ارسک بعد از گذشت سال‌ها همچنان زیر نظر آبفار روستایی اداره می‌شود.
این مقام مسئول ادامه داد: با مدیریت امور آب و فاضلاب ارسک زیر نظر آبفا بخشی از مشکل حوزه آب در این بخش رفع و شهروندان از این موضوع رضایت بیشتری خواهند داشت.
زمانزاده اظهار کرد: قسمت اعظم آب منطقه بشرویه از محل سفره‌های آهکی تامین می‌شود که این منابع نیز در گذر زمان رو به اتمام است. باید تدبیر دیگری برای حفظ همین منابع محدود در نظر گرفت.
وی دو شبکه‌ای کردن آب مصرفی بشرویه جداسازی آب شرب از دیگر مصارف را یکی از راه‌های صرفه جویی در منابع با کیفیت آب  خواند و اضافه کرد: با این روش علاوه بر اینکه آب شرب با کیفیت به مردم ارائه می‌شود، منابع آب شهرستان که از با کیفیت ترین آب‌های استان است، حفظ می‌شود.
 زمانزاده یادآور شد: دنیای امروز با مشکل کم آبی روبه روست و برای مدیریت منطقی و صحیح منابع آب باید ابتدا داشته‌های خود را بشناسیم و بعد از تحقیق و بررسی این داشته ها، برنامه ریزی‌های لازم انجام دهیم.
وی افزود: علاوه بر بروز خشکسالی، در این منطقه شاهد بارندگی‌های کمی در طول سال هستیم که این موضوع زنگ خطر و هشداری برای حفظ و حراست از محدود منابع آب باقی مانده است.
فرماندار بشرویه تاکید کرد: مدیریت صحیح آب نه تنها موجب جلوگیری  از مهاجرت افراد به ویژه کشاورزان از روستاها خواهد شد بلکه باعث ایجاد و تثبیت اشتغال پایدار در این مناطق می‌شود.
در این مراسم که با حضور «مهدی هاشمی مقدم»،مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب(آبفا) خراسان جنوبی برگزار شد، «محسن جوادی» به عنوان رییس جدید آب فاضلاب شهری بشرویه معرفی و از خدمات «محمد حسین بیزادی زاده»
 قدردانی شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code