موضوعات
خراسان جنوبی

صادرات خراسان جنوبی از مرز یک میلیارد دلار می‌گذرد

نویسنده:
استاندار خراسان جنوبی گفت: سال 95 حدود 900 میلیون دلار صادرات از استان انجام شد و امید است امسال میزان صادرات از مرز یک میلیارد دلار عبور کند.
1396/06/07
به گزارش ایرنا، «سید علی اکبر پرویزی» در آئین افتتاح طرح‌های هفته دولت در مرز ماهی‌رود شهرستان سربیشه افزود: هرچه شرایط برای سرمایه گذار تسهیل شود، وضعیت صادرات و صادرکننده هم بهتر می‌شود. این مقام مسئول اظهار کرد: صف‌های طولانی صادرات کالا نشان می‌دهد اقبال خوبی صورت گرفته و باید از این اقبال عمومی استفاده و زمینه را برای حضور بیشتر سرمایه گذاران فراهم کنیم. وی با تاکید به اینکه فراهم کردن زیرساخت مرز ماهی‌رود بیش از پیش باید مورد توجه واقع شود گفت: برخی زیرساخت‌های داخلی از طریق استانداری پیگیری و بخشی از طریق بودجه‌های ملی تامین می‌شود. استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: برای تامین برق مرز ماهی‌رود از طریق وزارت نیرو پیگیری‌هایی انجام شد، بخشی از خط انتقال برق توسط استان و بخشی از طریق وزارت نیرو انجام می‌شود. وی اضافه کرد: امید است شاهد شکوفایی صنعت در کشور باشیم و صادرکنندگان به کیفیت و قیمت کالای صادراتی دقت کنند تا اعتماد عمومی مردم افغانستان ارتقا یابد و شاهد صادرات بیشتری باشیم. پرویزی همچنین گفت: دروازه پیشرفت و رونق اقتصادی کشور بازارچه‌ها و گمرکات مرزی است که می‌توانند زمینه ساز تولید اشتغال در کشور شوند.
وی در حاشیه افتتاح پروژه‌های بازارچه مرزی میل 78 سربیشه در جمع خبرنگاران افزود: باید برای صادرات و واردات برخی کالاهای مورد نیاز به عنوان واسطه مواد اولیه تسهیلات ویژه‌ای قائل شویم و شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا انگیزه صادرکنندگان برای حضور در این مرز افزایش یابد.
وی اظهار کرد: هر قدر تجار ایرانی و افغان اتاق بازرگانی کشور افغانستان و ایران بیشتر فعالیت کنند بدون شک صنایع کشور رونق بیشتری پیدا می‌کنند.
وی لازمه این کار را همکاری و هماهنگی بین تمامی بخش‌ها دانست و از مدیران خواست وقت بیشتری برای بازدید از بازارچه‌های مرزی و گمرک ماهی‌رود اختصاص دهند زیرا حضور مسئولان سبب رفع بسیاری از مشکلات می‌شود.
نماینده دولت در استان گفت: بحث برق و آب مرز ماهیرود از اهمیت زیادی برخوردار است، گرچه جاده هم اولویت دارد ولی با امکاناتی که وجود دارد می‌توان از جاده موجود استفاده کرد.
وی اظهار کرد: در پایان سال 1395، اعتباری در اختیار گمرک قرار گرفت که این کمک‌ها در سال 1396 هم در حوزه خدمات زیربنایی و روبنایی ادامه خواهد داشت.
پرویزی افزود: امید است با حضور مقتدرانه مرزبانی جمهوری اسلامی در مرز شرقی کشور و حاشیه گمرک مرزی بتوانیم روز به روز زمینه‌های حضور همه تجار و بازرگانان و حتی تولیدکنندگان صنایع مورد نیاز کشور افغانستان را شاهد باشیم. در سفر استاندار خراسان جنوبی به سربیشه انبار شیشه با هزینه 20 میلیارد ریال، تعویض شبکه برق با هزینه یک میلیارد ریال، مرکز تلفن ثابت با هزینه 800 میلیون ریال، نصب دوربین مداربسته با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون ریال، تاسیسات سیلندر پرکنی با هزینه 18 میلیارد ریال 6 پروژه توسط بخش خصوصی، سازمان بازارچه‌های مرزی و منطقه ویژه اقتصادی استان با هزینه 43 میلیارد و 800 میلیون ریال در مرز ماهی‌رود ( میل 78) به بهره برداری رسید.
شهر سربیشه به مرکزیت شهرستان سربیشه با 8 هزار و 251 کیلومتر مربع وسعت در فاصله 66 کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code