موضوعات
خراسان جنوبی

ساخت 214 کیلومتر باند دوم راه‌های خراسان جنوبی در دولت یازدهم

نویسنده:
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در مجموع 473 کیلومتر باند دوم راه در استان بازگشایی و زیر بار ترافیک است که از این میزان 214 کیلومتر در دولت یازدهم احداث شد.
1396/05/16
به گزارش ایرنا، «مهدی جعفری» افزود: در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی 2 شبکه اصلی شامل محور چابهار - زاهدان - مشهد به طول 425 کیلومتر و محور بیرجند - زاهدان و بیرجند - مشهد وجود دارد.
این مقام مسئول به دو بانده سازی محور بیرجند - قاین اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آسفالت 20 کیلومتر از این محور به اتمام رسیده اما به دلیل اجرایی نشدن موارد ایمنی و جداسازی 2 محور، بازگشایی آن امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی، استانداری و اداره کل راهداری در حال پیگیری هستند تا 20 کیلومتر یاد شده شامل7 کیلومتر در محدوده گردنه سمن شاهی، 9 کیلومتر در محدوده کارخانه سیمان قاین و 4 کیلومتر در محدوده قبل از آرین شهر تا هفته دولت بازگشایی شود.
جعفری با بیان اینکه با راه اندازی این 20 کیلومتر، 42 کیلومتر محور بیرجند - قاین دو بانده می‌شود عنوان کرد: پیگیری‌هایی از طریق وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود تا اعتبارات خارج از اعتبار مصوب به این پروژه اختصاص یابد.
جعفری اعتبار مصوب طرح حدفاصل استان‌های خراسان رضوی و جنوبی را 220 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: امید است با جذب منابع، مطالبات پیمانکاران استان پرداخت شود.
وی به طلب 300 میلیارد ریالی پیمانکاران محور بیرجند - قاین اشاره کرد و گفت: 2 پیمانکار متعهد شدند در صورت پرداخت مطالبات تا پایان سال جاری نسبت به تعهد خود اقدام کنند و آن را به اتمام برسانند.

پیشرفت باند دوم محور دیهوک - راور
مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: محور دیهوک - راور به طول 220 کیلومتر به عنوان کریدور کویر از دیگر محورهای مهم استان است و در 3 سال گذشته 71 کیلومتر از باند دوم این محور به بهره برداری رسید. وی اضافه کرد: هفته گذشته 16 کیلومتر باند دوم این محور زیر بار ترافیک رفت. در حال حاضر نیز 17 کیلومتر از این محور آسفالت شده و به زودی بازگشایی خواهد شد. جعفری مطالبات پیمانکاران محور دیهوک - راور را 170 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در مجموع برای این محور که علاوه بر خراسان جنوبی شامل استان کرمان نیز می‌شود 220 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

80 کیلومتر باند دوم در استان آماده بهره برداری است
مدیر کل راه‌و شهرسازی استان با بیان اینکه 80 کیلومتر باند دوم در استان آسفالت و آماده بهره برداری است افزود: از این میزان 14 کیلومتر در محور سده - اسدیه، 20 کیلومتر محور قاین - بیرجند، 6 کیلومتر سه‌راهی روم - آفریز و 6 کیلومتر در محور طبس - یزد با  اقدامات مسایل ایمنی به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی چندی قبل گفته بود که این استان با 9/2 درصد وسعت کشور، 5/5 درصد راه‌های کشور را دارد.
جعفر شهامت طول راه‌های استان را 17 هزار و 150 کیلومتر و ارزش آن را 105 هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: راه‌های استان به نسبت جمعیت پنج برابر است و توجه به راه در معیشت و کیفیت زندگی مردم تاثیرگذار است.

84 کیلومتر راه روستایی در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود
مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، مجموع راه‌های روستایی استان را 11 هزار و 370 کیلومتر بیان کرد و گفت: در هفته دولت امسال 84 کیلومتر راه روستایی در این استان به بهره برداری می‌رسد.
«رضا رجبی» افزود: از مجموع راه‌های روستایی استان 5 هزار و 575 کیلومتر آسفالت شده است.
این مقام مسئول گفت: از مجموع 918 روستای بالای 20 خانوار استان، 812 روستا از جاده آسفالت برخوردار هستند و 106 روستا فاقد آسفالت جاده ای است.
وی با بیان اینکه 96 درصد جمعیت روستایی بالای 20 خانوار جمعیت استان از راه آسفالت برخوردار هستند افزود: عملیات اجرایی آسفالت 50 روستا از 106 روستای فاقد آسفالت، در دست انجام است.
رجبی اظهار کرد: در خراسان جنوبی 80 پروژه در حوزه راه‌های روستایی، جاده‌های اصلی و فرعی با فعالیت 80 پیمانکار و انعقاد قراردادهایی به مبلغ 4هزار و 500 میلیارد ریال در حال اجراست.
وی با بیان اینکه از محل اجرای پروژه‌های یاد شده برای 4 هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد شده است، گفت: مجموع مطالبات پیمانکاران راه‌های روستایی، محورهای اصلی و فرعی استان یک‌هزار و 450 میلیارد ریال است.
مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان خراسان جنوبی بیان کرد: سال گذشته 28 کیلومتر از طول راه‌های فرعی محور زابل - نهبندان به راه اصلی تبدیل شد و امسال نیز 12 کیلومتر راه فرعی به اصلی تبدیل می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین سال گذشته 4کیلومتر از راه‌های فرعی محور سربیشه - درح به راه اصلی تبدیل شد و امسال نیز 4کیلومتر در دست اجراست.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی چندی پیش گفت: در دولت یازدهم 800 کیلومتر راه روستایی با وجود کاهش اعتبار ملی آسفالت و احداث شد.
«مهدی جعفری» افزود: این اقدام با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در تحویل قیر رایگان و طرح‌های مشارکتی صورت گرفته است.
وی گفت: از 906 روستای بالای 20 خانوار جمعیت خراسان جنوبی 800 روستا از راه آسفالت برخوردار است.
وی بیان کرد: بیشترین محدودیت از لحاظ کمبود راه آسفالت در شهرستان سربیشه با 21 روستا و نهبندان با 28 روستاست که در اولویت کاری این اداره کل قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code