موضوعات
خراسان جنوبی

ساخت مجتمع آموزشی ـ‌ رفاهی بیمارستان میلاد 3 در بیرجند

نویسنده:
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: کار احداث مجتمع بزرگ آموزشی، همایشی و رفاهی بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) بیرجند میلاد 3، در زمینی به مساحت 2/5 هکتار در مجاورت این بیمارستان به زودی با حضور مقام‌های کشوری و استانی شروع می‌شود....
1396/04/21
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: کار احداث مجتمع بزرگ آموزشی، همایشی و رفاهی بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) بیرجند میلاد 3، در زمینی به مساحت 2/5 هکتار در مجاورت این بیمارستان به زودی با حضور مقام‌های کشوری و استانی شروع می‌شود.
به گزارش ایرنا،« فرزاد فیروزی» افزود: همچنین پروژه در حال ساخت پلی کلینیک تامین اجتماعی شهرستان طبس با 4 هکتار زیربنا امسال راه اندازی می‌شود.
این مقام مسئول با بیان این‌که این پروژه از 64 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، گفت: مبلغ 100 میلیارد ریال برای ساخت آن پیش بینی شده و همین اندازه برای تجهیزات آن هزینه نیز خواهد شد.
فیروزی، اظهار کرد: بخش درمان تامین اجتماعی در حال ارائه خدمت به بیمه شدگان و مردم به 2 صورت مستقیم و غیر مستقیم است. وی عنوان کرد: در حوزه درمان مستقیم در تمام شهرستان‌هایی که جمعیت بیمه شده آن بالاتر از شاخص‌های تعیین شده است، درمانگاه مستقل وجود دارد. در مرکز استان نیز بیمارستان شهید رحیمی و میلاد 3 به بیمه شدگان سرویس دهی می‌کند . فیروزی تصریح کرد: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان فوق العاده حائز اهمیت است چرا که بخش عمده‌ای از خدمات آن رایگان ارائه می‌شود. وی یادآور شد: با توجه به شرایط خاص استان و وضع اقتصادی بیمه شدگان، درمان مستقیم نقش ویژه و جایگاه برجسته‌تری پیدا می‌کند و کمک اقتصادی به بیمه شدگان محسوب می‌شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان افزود: سال گذشته در مجموع 3میلیون و 800 هزار مورد خدمات در بخش تامین اجتماعی استان ارائه شد که از این میزان 2 میلیون و 318 هزار مورد مربوط به خرید خدمت و درمان غیر مستقیم سازمان است.
دکتر فیروزی بیان کرد: در حوزه درمان غیر مستقیم 25 هزار و 500 خدمت بستری و 2 میلیون و 292 هزار خدمت سرپایی ارائه شد که، 324 هزار و 500 مورد مربوط به مطب‌ها و ویزیت پزشکان عمومی و متخصص و یک میلیون و 968 هزار مورد مربوط به سایر مراکز بوده است.
فیروزی عنوان کرد: در حوزه درمان مستقیم، سال گذشته یک میلیون و 474 خدمت ارائه شد که 49 درصد خدمات از سوی بیمارستان شهید رحیمی بیرجند و 16 درصد از سوی بیمارستان جدید حضرت ابوالفضل(ع) ارائه شده است.
وی ادامه داد: در مجموع 10 درصد از خدمات درمان مستقیم در قاین، 12 درصد در طبس، 9 درصد در فردوس و نهبندان ارائه می‌شود که با توجه به تعداد بیمه شدگان 4 درصد از خدمات را به خود اختصاص داده است.

 بخش دیالیز بیمارستان میلاد راه اندازی می‌شود
وی با بیان این‌که سرویس دیالیز بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) به زودی راه اندازی می‌شود، گفت: همچنین بخش‌های بستری و جراحی و سایر خدمات در این بیمارستان بر اساس برنامه زمان‌بندی شده به بهره برداری می‌رسد.
وی یادآور شد: سال گذشته 300 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات و دستگاه‌های تخصصی بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) هزینه شد. در حال حاضر مشغول راه اندازی سرویس‌های جدید در این بیمارستان هستیم.
وی ادامه داد: همچنین سال گذشته در مجموع ویزیت‌های انجام شده در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی 574 هزار با 878 مورد بود و افراد بیمه شده به طور متوسط 11/5 مرتبه از مراکز درمانی و طرف قرارداد خدمات دریافت کرده اند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان با بیان این‌که بیمارستان شهید رحیمی بیرجند سال گذشته موفق به اخذ درجه یک اعتبار بخشی شد، گفت: امسال طرح حذف نسخه‌های پزشکی و الکترونیکی شدن مراکز طرف قرارداد در دستور کار است.
 راه اندازی سیستم نوبت دهی اینترنتی
فیروزی با اشاره به این‌که استارت نوبت دهی اینترنتی در استان زده شد، بیان کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه نوبت دهی برای پزشکان عمومی وجود ندارد. علاوه بر نوبت دهی تلفنی، به صورت حضوری نیز نوبت دهی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: حداقل برای هر پزشک متخصص 20 نفر از بیمارانی که در سیستم نوبت دهی قرار می‌گیرند مراجعه نمی‌کنند. با این اقدام ظرفیت نوبت دهی تکمیل شده و حق نوبت گیری دیگران ضایع می‌شود لذا درخواست داریم عدم مراجعه بیمار اطلاع رسانی شود.
به گفته وی، سال گذشته صدها برنامه اجرایی متنوع در زمینه بهبود شرایط فیزیکی مراکز درمانی، رفاه بیماران و سرویس‌های پزشکی در استان انجام شد امسال نیز بخشی از این اقدام‌ها در حال انجام است.
هم اکنون 45 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. در مجموع 346 هزار و 432 نفر شامل مستمری بگیر، بیمه شده اصلی و افراد تبعی تحت پوشش این سازمان هستند.
از مجموع این افراد در حال حاضر 114 هزار و 175 نفر بیمه شده اصلی و 14 هزار و 607 نفر مستمری بگیر از جمعیت 769 هزار نفری استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code