موضوعات
خراسان جنوبی

زائران حج تمتع با 6 پرواز از بیرجند اعزام می‌شوند

نویسنده:
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: زائران استان براساس برنامه اعلامی اولیه، اول و دوم شهریور با 6 پرواز از فرودگاه بیرجند عازم سرزمین وحی خواهند شد....
1396/05/18
  مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: زائران استان براساس برنامه اعلامی اولیه، اول و دوم شهریور با 6 پرواز از فرودگاه بیرجند عازم سرزمین وحی خواهند شد. به گزارش ایرنا، هادی سلامی در دومین نشست هماهنگی پروازهای حج تمتع 96 با هدف برنامه‌ ریزی و ساماندهی امور و پیگیری مصوبات گذشته با بیان اینکه خدمت به حجاج از توفیقات الهی است،افزود: دستگاه‌های اجرایی مربوط در زمینه خدمت رسانی به زائران حج و همراهانشان به بهترین شکل ممکن تلاش کنند. این مقام مسئول بیان کرد: اولویت فرودگاه بیرجند، انجام به‌ موقع پروازها و تسهیل در عملیات پروازی اعزام زائران بیت ‌الله ‌الحرام است. وی تصریح کرد: با انسجام و آمادگی کامل عملیات حج امسال را مدیریت خواهیم کرد و با توسعه امکاناتی مانند پارکینگ خودروها، افزایش گیت‌‌های بازرسی و گذرنامه، راه‌اندازی سامانه اطلاع رسانی حج تمتع 96 در پرتال فرودگاه بیرجند و افزایش صندلی‌های ترمینالی در پی ارائه خدمات مطلوب و تسهیلات رفاهی به مسافران سرزمین وحی هستیم.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی، بهسازی نمازخانه و افزایش سرویس‌های بهداشتی، بهسازی و افزایش چرخ دستی‌ها، زیباسازی محیطی و نصب بنرهای راهنمای زائران و استقبال کنندگان را از دیگر اقداماتی ذکر کرد که برای ارائه خدمات مطلوب و تسهیلات رفاهی به مسافران سرزمین وحی در نظر گرفته شده است.

لزوم انجام به موقع پروازها
فرماندار بیرجند نیز در این نشست ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در فرودگاه بیرجند تاکید کرد: با توجه به فشردگی پروازهای حج استان ضروری است تا پروازها به موقع و بدون تاخیر انجام شود.
علی ناصری خواستار اطلاع رسانی به‌ موقع از انجام پروازها یا تاخیر احتمالی به صورت آنلاین به همه واحدهای مربوط و همچنین زائران شد.

1600 نفر از خراسان جنوبی عازم سرزمین وحی می‌شوند
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی هم با اعلام اینکه خراسان جنوبی سومین استان متقاضی حضور در سرزمین وحی است یادآوری کرد: با توجه به اینکه کشور عربستان برنامه پروازها را به صورت هفتگی اعلام می‌کند ساعت دقیق پروازهای این فرودگاه قطعی نشده و پس از اعلام شرکت هواپیمایی ایران ایر اطلاع رسانی خواهد شد.
محسن نوفرستی تعداد زائران حج تمتع خراسان جنوبی را 1600 نفر عنوان کرد و افزود: زائران امسال توسط پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران عازم سرزمین وحی خواهند شد.
وی گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر هم استانی‌ها برای تشرف به سرزمین وحی در حال مذاکره با سازمان حج و زیارت برای هماهنگی اعزام تعدادی دیگر از زائران هستیم که در صورت توافق با 2 پرواز از فرودگاه مشهد و امام خمینی (ره) آنان نیز به حج تمتع اعزام خواهند شد.
در حاشیه این نشست، مدیرکل حج و زیارت استان و سایر دستگاه‌های مربوط در پروازهای حج تمتع از روند فعالیت‌های صورت گرفته و نحوه ورود و خروج زائران در فرودگاه بیرجند بازدید کردند.
دومین نشست هماهنگی پروازهای حج تمتع 96 با هدف برنامه‌ ریزی و ساماندهی امور و پیگیری مصوبات گذشته با حضور فرماندار بیرجند، مدیرکل فرودگاه‌های استان، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل حج و زیارت استان و سایر نهادهای دست اندرکار در فرودگاه بیرجند برگزار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code