موضوعات
خراسان جنوبی

رشد 199 درصدی تکمیل و تحویل مسکن مهر در خراسان جنوبی

نویسنده:
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای دولت یازدهم ۲۹ هزار و ۴۲۴ واحد مسکونی تکمیل و تحویل متقاضیان شد. در حالی که قبل از این دولت فقط ۹ هزار و ۸۲۸ واحد مسکن مهر احداث و تحویل شده بود که رشد ۱۹۹ درصدی را نشان می‌دهد.
1396/04/17
 به گزارش همشهری، «مهدی جعفری» افزود: تعهد استان در بخش ساخت مسکن مهر ۳۱ هزار و ۲۴۶ واحد بوده که بیشترین این واحدها در دولت یازدهم تکمیل و تحویل متقاضیان شد.
وی با اشاره به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت به پیمانکاران فعال راه و شهرسازی در مسکن مهر عنوان‌کرد: همچنین ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی نیز برای اجرای پروژه فاضلاب مسکن مهر در مهرشهر بیرجند اختصاص یافته است.  جعفری بهره‌برداری از 3پروژه اداری، فرهنگی و بهداشتی در ۶ ماه اخیر را از دیگر اقدام‌های این نهاد در زمینه مسکن مهر در خراسان جنوبی اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها شامل بیمارستان ۱۴۶ تختخوابی و مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان فردوس و ساختمان اداره ثبت‌احوال عشق‌آباد شهرستان طبس است.
 وی ادامه داد: یکی از اقدام‌های مهم که در بیرجند اجرا شد، پروژه آماده‌سازی اراضی ۴۵۰ هکتاری زعفرانیه است که با سرمایه‌گذاری ۸۵۰ میلیارد تومانی و با مشارکت موسسه خدمات و توسعه خراسان وابسته به آستان قدس رضوی اجرا شد و در حال حاضر بیش از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 نیاز ۱۶۶۰ میلیارد ریالی برای بزرگراه‌های خراسان جنوبی
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی همچنین با بیان این‌که ۱۵۶ کیلومتر باند دوم بزرگراه و راه‌های استان آماده آسفالت است گفت: برای تکمیل باند دوم جاده‌های استان هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است.
جعفری افزود: خراسان جنوبی با ۱۵۱ هزار کیلومترمربع مساحت سومین استان پهناور و دومین استان بیابانی کشور است. جمعیت استان بر اساس سرشماری سال گذشته، ۷۶۹ هزار نفر است که ۵۹ درصد در ۲۸ شهر و بقیه در روستاها (۲۰ تا ۱۰۰ خانوار) و آبادی‌ها (۱ تا ۱۹ خانوار) زندگی می‌کنند.
وی اضافه‌کرد: این استان با داشتن ۱۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه و قرار داشتن ۲ کریدور از ۱۰ کریدور اصلی کشور در مسیر تردد زائران ۱۵ استان غرب و جنوب غرب کشور به مشهد مقدس قرار دارد.
این مقام مسئول بیان‌کرد: در دولت یازدهم شاهد تحول در ایجاد باند دوم راه‌های استان بودیم و در سال گذشته نیز ۱۱۷ کیلومتر باند دوم در استان زیربار ترافیک رفت.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی هدف این اداره کل را افزایش ایمنی راه‌ها و افزایش باندهای دوم بزرگراه در استان نام برد و گفت: 3سال گذشته شاهد کاهش تصادف در جاده‌های استان بودیم.
جعفری با اشاره به این‌که طول راه‌های استان ۱۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتراست، بیان کرد: در سه‌ماهه نخست سال ۹۶ نیز در مجموع نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان تصادفات کاهش داشت.
وی با بیان این‌که اکنون ۶۰ کیلومتر از باند دوم و جاده‌های استان آسفالت شده و آماده بهره‌برداری است، افزود: در صورت همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط، تا هفته دولت امسال حدود ۴۰ کیلومتر از این پروژه‌ها در برخی نقاط استان بازگشایی می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: اکنون ۱۷ کیلومتر باند دوم محور بیرجند - قاین، ۱۰/۵ کیلومتر محور دیهوک - راهور، ۹ کیلومتر اسدیه - بیرجند، ۷ کیلومتر قاین - حاجی‌آباد - شاهرخت، ۵ کیلومتر اسفشاد - سه‌راهی حوض رباط، ۶ کیلومتر طبس - یزد و ۶ کیلومتر سه‌راهی روم - آفریز در استان آماده افتتاح است.
جعفری به آخرین وضع نقاط پر تصادف استان اشاره کرد و افزود: ۲۷ نقطه پرحادثه در استان مدنظر است که ۷ نقطه حذف و ایمن‌سازی شد. رفع موانع در 5 نقطه دیگر از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان در دست اجراست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code